Wydarzenia 14 sty 2019 | Redaktor
Barbarzyński atak w Gdańsku. Słowa wsparcia dla prezydenta Adamowicza

materiał gdansk.pl

W obliczu barbarzyńskiego ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza jednoczą się myśli wielu ludzi z różnych środowisk. - Gdy my graliśmy, w innym miejscu rozgrywała się tragedia. Panie prezydencie Adamowicz, przyjacielu siatkówki, cała moja rodzina się o Pana modli. Jak wiele rzeczy staje się w życiu małych w takiej sytuacji – napisał na Twitterze Jakub Bednaruk, trener siatkarzy Chemika.

Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski na Facebooku zamieścił wpis:

Bądźmy myślami z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem i jego rodziną. To, co się stało, to zdeptanie wszelkich granic.

Łukasz Schreiber, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, napisał:

Atak nożownika na scenie WOŚP w Gdańsku to niebywałe zdziczenie, które musi być surowo ukarane. Przede wszystkim jednak w tych chwilach łączymy się myślami i modlitwą z Prezydentem Adamowiczem oraz Jego Bliskimi.

Premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński zareagowali błyskawicznie. Sprawa nie może być zbagatelizowana.

Błyskawicznie zareagował też na Twitterze Radosław Sikorski:

Pawle, wszyscy jesteśmy z Tobą. Panowie chirurdzy, proszę, dajcie radę.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ugodzony nożem na scenie w czasie „światełka do nieba”. Przeszedł skomplikowaną operację, która trwała pięć godzin. Jego stan lekarze określają jako ciężki. Sprawca został ujęty.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor