Wydarzenia 27 wrz 2018 | Redaktor
Biegi CITY TRAIL powracają do Bydgoszczy

materiały organizatorów

W najbliższy weekend rozpoczyna się kolejna edycja biegów CITY TRAIL. Uczestnicy tradycyjnie będą mieli do pokonania dystans 5 km w Myślęcinku. Start głównego biegu o godz. 11.00.

W niedzielę 30 września odbędzie się pierwszy z sześciu biegów siódmej edycji CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Bydgoszczy. Trasa zawodów znajduje się w Myślęcinku i wynosi 5 km. Na niedzielny bieg można będzie zarejestrować się w dniu startu (zapisy online już się zakończyły). Biuro zawodów będzie otwarte od godz. 8.30, natomiast główny bieg startuje o godz. 11.00.

Bydgoszcz jest jedną z dziesięciu lokalizacji, w których organizowany jest cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Pozostałe to: Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Pierwsze zawody - pod nazwą Grand Prix Bydgoszcz zBiegiemNatury - odbyły się 24 listopada 2012 roku. Uczestniczyło w nich 110 dorosłych i 7 dzieci. – Oczywiście nie była to zadowalająca frekwencja, ale powiedzieliśmy sobie, że musimy być cierpliwi i dobrze wykonywać swoją pracę, a efekty przyjdą. Opłaciło się, bo już rok później na mecie pierwszego w sezonie biegu mieliśmy ponad 400 dorosłych i 50 dzieciaków – mówi Piotr Książkiewicz, pomysłodawca i organizator cyklu. - Dzisiaj mamy za sobą blisko 350 zorganizowanych biegów na 5 km w formule Grand Prix w kilkunastu polskich miastach.

Obecnie impreza w Myślęcinku przyciąga około 1000 zawodników, z czego 1/3 to dzieci (najmłodsi mają do pokonania od 300 m do 2 km). Bieg CITY TRAIL nie ma limitu czasu, więc śmiało mogą startować w nim osoby początkujące.

materiały organizatorów

Pakiet na pojedynczy bieg kosztuje 20 zł w przypadku płatności elektronicznej i 30 zł w biurze zawodów w dniu imprezy. Można również zapisać się od razu na cały cykl. Podstawowy pakiet sześciu biegów kosztuje 80 zł. Dodatkowym elementem karnetu jest zimowa czapka do biegania. Jest też opcja dopłacenia 10 zł i skorzystania z pakietu PREMIUM, który zawiera stały chip do pomiaru czasu. Opłaty startowe dla dzieci to koszt 5 zł w przypadku zapisów na pojedyncze biegi oraz 20 zł z góry za cały cykl.

Zawodnicy mogą startować również charytatywnie. Wystarczy dopłacić 15 lub 30 zł (w zależności od tego, czy rejestracja dotyczy pojedynczego biegu, czy karnetu sześciu imprez), które zostaną przekazane na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę zajmującej się pomocą krzywdzonym dzieciom.

Po ukończeniu przynajmniej czterech biegów otrzymuje się pamiątkowy medal. Zawodnicy rywalizują również w klasyfikacji ogólnej i wiekowej. Dla najlepszych biegaczy przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów cyklu.

materiały organizatorów

Terminy biegów w sezonie 2018/2019 w Bydgoszczy:

  • 30 września
  • 28 października
  • 25 listopada
  • 30 grudnia
  • 3 lutego
  • 3 marca

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor