Wydarzenia 23 sie 2020 | BR
Czołg w ogródku? Możesz go kupić przez Internet!

fot. pixabay

Ogromny wojskowy market a w nim hełmy, maski gazowe, mundury, ciężarówki i… czołgi. Każdy chętny może nabyć te sprzęty bez żadnych dokumentów.

Market wojskowy „Bastion” znajduje się tuż pod Koszalinem w Nowych Bielicach. Przyjeżdżają tutaj pasjonaci wojskowości z całej Polski, a także z zagranicy. Wyposażyć się mogą m.in. w maski gazowe, replikę hełmu Milicji Obywatelskiej, łuski od moździerzy czy mundury. Jeszcze większe zainteresowanie mogą wzbudzić sowieckie ciężarówki, a nawet czołgi.

 

Na sprzedaż jest m.in. radziecki czołg T-55, wojskowy dalmierz za 2 tys. zł, wojskowa terenówka i dwie armaty. Do tego wojskowe Stary, radzieckie Urale, karetki wojskowe i wozy strażackie. Ile to kosztuje? Przykładowa cena armaty to 10 tys. zł, zaś ciężarówki w granicy 20-30 tys. zł. Mundur sił powietrznych można nabyć za około 20 zł, a łuskę od moździerza za 9 zł.

 

Wojskowy sprzęt można zamówić nawet przez Internet. Większe pojazdy na nabywców oczekują w koszalińskim magazynie. Chętni na taki zakup są nie tylko miłośnicy historii. Także firmy eventowe czy restauracje chcą niecodziennym pojazdem przyciągnąć uwagę klientów. Jednakże kupić czołg może także zwykły „Kowalski” (o ile tylko posiada odpowiednią sumę pieniędzy). Broń pozbawioną właściwości bojowych można nabyć zgodnie z prawem, bez konieczności posiadania specjalnych dokumentów. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, aby postawić czołg w swoim ogródku.

 

Na podstawie: finanse.wp.pl

BR

BR Autor

Redaktor