Wydarzenia 20 lip 18:26 | mk
Do sieci CO mają zostać przyłączone kolejne obiekty

Umowę podpisali prezes PGE Energia Ciepła Przemysław Kołodziejak, prezes KPEC Andrzej Baranowski oraz prokurent KPEC Andrzej Borowski/fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Umowę na pięć lat podpisały bydgoski KPEC oraz PGE Energia Ciepła. Kontrakt ma przyczynić się do rozbudowy sieci ciepłowniczej w Bydgoszczy, w konsekwencji - do zmniejszenia problemu niskiej emisji.

– Z coraz większym zaangażowaniem sięgamy po rozwiązania przyjazne dla środowiska i zdrowia mieszkańców Bydgoszczy. Ta umowa jest narzędziem, które pomoże realizować  ten cel. Poprzez rozbudowanie sieci KPEC likwidowane są kolejne uciążliwe źródła ciepła, takie jak piece czy przestarzałe lokalne kotłownie – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. 

Umowa Świadczenia Usług Intensyfikacji Sprzedaży Ciepła oznacza rozpoczęcie współpracy PGE Energia Ciepła S.A. największego w kraju producenta ciepła, i bydgoskiego dostawcy ciepła, Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, w zakresie rozbudowy sieci CO w mieście. - Głównym celem jest maksymalizacja przyłączeń obiektów, do których zakupione przez KPEC od PGE EC ciepło dostarczane będzie za pośrednictwem obecnie istniejącej i rozbudowywanej w przyszłości sieci (...) - przekazuje ratusz. 

Kontrakt będzie obowiązywać prez pięć lat. - PGE EC zapłaci KPEC za każdy rok kalendarzowy Okresu Świadczenia UIS wynagrodzenie proporcjonalne do zamówionej przez odbiorców mocy cieplnej na potrzeby obiektów przyłączonych w danym roku - informuje urząd miasta. 

 

mk Autor