Wydarzenia 17 sie 2019 | Redaktor

Bydgoszcz Ocean Lava Triathlon Polska odbywa się w sobotę i niedzielę (17/18 sierpnia). W związku z zawodami wprowadzono zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej.

Utrudnienia w Myślęcinku i okolicach

W sobotę w godzinach 7.00-17.00 i w niedzielę w godz. 9.30-13.00 zamknięty dla ruchu kołowego będzie przejazd ulicą Gdańską od strony stadionu Zawiszy i ulicy Jeździeckiej. W sobotę w godz. 12.00 -22.00 i w niedzielę w godz. 9.30-13.00 alejki w Myślęcinku będą natomiast areną zmagań biegaczy i należy liczyć się z utrudnieniami w możliwości przejścia. Każdego dnia imprezy udostępniona będzie śluza umożliwiająca przejazd z ulicy Zamczysko w Konną. Prosimy jednak o dotarcie do parku bez auta ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych.

17 sierpnia – sobota:

 • ruch tramwajowy wstrzymany na ul. Gdańskiej w godzinach: 11.30 – 22.30,
 • ruch autobusowy wstrzymany na ul. Gdańskiej w godzinach: 6.30 – 17.30.
 • linia nr 52 wszystkie kursy wydłużone do Myślęcinka i Podkowy w dniu 17 sierpnia (sobota) do godziny 17.30 zostaną skierowane do pętli Dworzec Leśne (poza kursem o godz. 5.10),
 • linia nr 93 kursy linii numer 93 podczas trwania imprezy będą realizowane trasą czasowo zmienioną ulicami Sułkowskiego, Kamienną, Alejami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Armii Krajowej,
 • linia nr 94 kursy linii numer 94 zostaną zawieszone do godziny około 17.30,
 • linia nr 98 kurs linii numer 98 o godzinie 13.50 z pętli Przylesie zostanie zawieszony,
 • linia nr 100 kursy linii numer 100 zostaną skrócone do pętli Dworzec Leśne,
 • linia nr 0 zostanie skierowana do pętli Bałtycka, linia nr 1 zostanie skierowana do pętli Bielawy, linia nr 2 zawieszona od około godziny 11.30 do końca dnia, linia nr 10 zostanie skierowana do pętli Bielawy.

18 sierpnia – niedziela:

 • ruch tramwajowy wstrzymany na ul. Gdańskiej w godzinach: 9.00 – 13.30,
 • ruch autobusowy wstrzymany na ul. Gdańskiej w godzinach: 9.00 – 12.00.
 • linia nr 52 kursy wydłużone do Myślęcinka i Podkowy do godziny 12.00 zostaną skierowane do pętli Dworzec Leśne (poza kursami 5.10, 6.20, 7.20, 7.45),
 • linia nr 93 kursy linii numer 93 podczas trwania imprezy będą realizowane trasą czasowo zmienioną ulicami Sułkowskiego, Kamienną, Alejami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Armii Krajowej,
 • linia nr 94 zawieszona do godziny około 12.00,
 • linia nr 100 kursy linii numer 100 zostaną skrócone do pętli Dworzec Leśne,
 • linia nr 0 zostanie skierowana do pętli Bałtycka, linia nr 1 zostanie skierowana do pętli Bielawy, linia nr 2 zawieszona do około godziny 13.30, linia nr 10 zostanie skierowana do pętli Bielawy.

Utrudnienia w ruchu drogowym podczas zawodów sportowych TRIATHLON POLSKA 2019

17 sierpnia, sobota:

 • Zamknięcie trasy kolarskiej w godzinach: 07.00 – 17.00.
 • Zamknięcie trasy biegowej w godzinach: 12.00 – 22.00.

18 sierpnia, niedziela:

 • Zamknięcie trasy kolarskiej w godzinach: 09.30 – 12.30.
 • Zamknięcie trasy biegowej w godzinach: 09.30 – 13.30.

Przebieg trasy kolarskiej:

Podczas sobotnich zmagań uczestnicy będą poruszali się fragmentem zamkniętej dla ruchu kołowego drogi prowadzącej z Borówna do miejscowości Pauliny gdzie będzie znajdowała się nawrotka, następnie do miejscowości Nekla. Kolejnym etapem będzie przejazd do Kotomierza i nawrót w kierunku Bydgoszczy. Dalej ulicą Kotomierską do ulicy Bydgoskiej, następnie ulicą Słowackiego do Jeździeckiej. Dalej ulicą Jeździecką do Gdańskiej, która na czas zawodów będzie zamknięta dla ruchu kołowego. Zawodnicy kierują się na stadion Zawiszy, przed którym zlokalizowana będzie nawrotka.

Do wyżej wymienionej trasy dochodzi zamknięcie ulicy Rekreacyjnej przy skrzyżowaniu z ulicą Gdańską, ulicy Konnej oraz ulicy Hipicznej.

Zawodnicy, w zależności od dystansu, pokonają dwie lub cztery pętle.

Niedzielne zmagania różnią się tym, że ulica Gdańska będzie przejezdna w kierunku Osielska przez cały czas trwania zawodów. Pozostałe ulice zgodnie z sobotnim harmonogramem.

Przebieg trasy biegowej

Trasa biegowa odbywa się po wybiegnięciu ze stadionu Zawiszy zachodnim chodnikiem w kierunku ulicy Rekreacyjnej, następnie częścią chodnika od strony Lasu Myślęcińskiego do wysokości pętli autobusowej. Następnie przez mostek do ulicy Konnej, częścią Konnej do ulicy Hipicznej, Hipiczną do ulicy Rekreacyjnej i powrót do Stadionu Zawiszy.

Chodnik zachodni na odcinku wyjazd ze Stadionu - ulica Rekreacyjna będzie zamknięty dla ruchu pieszo-rowerowego. Ruch pieszych i rowerów powinien odbywać się chodnikiem wschodnim.

Objazd dla aut

W związku z koniecznością przeprowadzenia części zawodów ulicą Gdańską sobotni ruch aut w kierunku Bydgoszcz - Osielsko i w kierunku przeciwnym musi odbywać się ulicą Armii Krajowej. Jeśli chodzi o niedzielną część zawodów, dopuszczony jest kierunek przejazdu z Bydgoszczy do Osielska ulicą Gdańska. Zaleca się jednak skorzystanie z ulicy Armii Krajowej.

W miejscowości Niemcz zaleca się korzystanie z ulicy Kolonijnej dla aut poruszających się z kierunku Maksymilianowa i Żołędowa oraz w kierunku przeciwnym. W tym miejscu ruchem kierować będzie Policja.

Ulica Słoneczna prowadząca do ulicy Bydgoskiej w Żołędowie będzie ulicą bez przejazdu.

Jadąc od drogi krajowej DK25, Bożenkowa zaleca się skorzystanie z ulicy Głównej następnie Warsztatowej i ulicą Kopernika do ulicy Kolonijnej.

Źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor