Wydarzenia 19 lip 2020 | Krzysztof Drozdowski
Jarosław Gowin chciałby wrócić do Rządu. Stawia jednak warunki

fot. JT

Jeżeli będzie rząd, który będzie miał agendę bardziej modernizacyjną, to wtedy mogę rozważać powrót do tego rządu - powiedział były wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin zdaje sobie sprawę, że wynik wyborczy Andrzeja Dudy nie jest optymistyczny dla rządów Zjednoczonej Prawicy. Zdecydowana porażka w dużych miastach oraz wśród przedsiębiorców nie napawa optymizmem w perspektywie kolejnych wyborów.

- Nikt z polityków Zjednoczonej Prawicy nie może przejść obojętnie wobec badań dot. struktury elektoratu. Ta struktura nie jest korzystna. Te badania pokazują, że wyraźnie przegraliśmy w pokoleniu młodym, to jest sygnał alarmowy, że przegraliśmy w wielu nie tylko dużych miastach, ale nawet już w tych mniejszych miastach, że niekoniecznie popierają nas przedsiębiorcy, że jak wiadomo nie popiera nas zdecydowana większość samorządowców, a przecież młode pokolenie, przedsiębiorcy, samorządowcy, klasa średnia, to są te grupy społeczne, w których skumulowany jest największy kapitał kompetencji, energii, kapitał intelektualny, bez którego trudno modernizować głęboko Polskę - podsumował Gowin.

Gowin rozważa również możliwość swojego powrotu do Rządu premiera Morawieckiego. Stwierdził, że rozważyłby taką możliwość, gdyby Rząd był bardziej modernizacyjny.

Przypomnijmy: Jarosław Gowin zrezygnował z funkcji wicepremiera i ministra szkolnictwa wyższegow  geście sprzeciwu wobec majowej daty wyborów.

 

Żr. Siódma9.pl

Krzysztof Drozdowski

Krzysztof Drozdowski Autor

Publicysta, autor wielu książek historycznych.