Wydarzenia 26 lut 2018 | Redaktor
Jeden telefon może uratować życie bezdomnemu

fot. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy

- Informujmy policję (997, 112), Straż Miejską (986) o wszystkich przypadkach osób starszych czy bezdomnych i pod wpływem alkoholu, którym mogą zagrażać niskie temperatury. Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb może uratować komuś życie – przypomina kujawsko-pomorska policja.

 – Wychłodzenie organizmu to stan, w którym temperatura ciała nie przekracza granicy 36 st. Celsjusza. Im niższa jest temperatura ciała, tym poważniejsze jest zagrożenie życia – przypomina  asp. szt. Tomasz Trybuszewski na stronie KWP. 

Policjanci z województwa kontrolują pustostany, altany, ogródki działkowe - miejsca, w w których najczęściej znajdują schronienie osoby bezdomne. Na niebezpieczeństwo wychłodzenia narażone są również osoby nietrzeźwe. Policjanci i strażnicy miejscy apelują: nie bądźmy obojętni wobec osób, które mogą potrzebować naszej pomocy.

– Informujmy odpowiednie służby o miejscach gromadzenia się osób bezdomnych. Do poinformowania policjantów  o takich miejscach oprócz numerów alarmowych można  wykorzystać funkcję Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.  Pamiętajmy, że nasza reakcja i poinformowanie służb może uratować komuś życie – przypominają policjanci.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor