Wydarzenia 10 maj 2019 | Redaktor
Kandydat PiS pyta: Czy chcemy Europy wartości, czy Europy, która odchodzi od swoich korzeni?

fot. materiał prasowy

Apel o debatę dotyczącą promowania środowisk gejów, lesbijek, transwestytów i biseksualistów tzw. LGBT+ oraz list otwarty skierowany do polityków Koalicji Europejskiej Radosława Sikorskiego oraz Krzysztofa Brejzy to tematy konferencji prasowej kandydata PiS do Parlamentu Europejskiego Przemysława Przybylskiego, która odbyła się w piątek (10 maja) w Bydgoszczy.

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości negatywnie odniósł się również do patronatu prezydenta Rafała Bruskiego jakim objął sobotni (11 maja) „Marsz Równości", który odbędzie się w Bydgoszczy.

- Myślę, że warto postawić sobie pytanie retoryczne w przeddzień wyborów do europarlamentu. Czy chcemy Europy wartości, czy Europy, która odchodzi od swoich korzeni. To, co się jutro wydarzy, będzie zaprzeczeniem fundamentalnych wartości. W związku z tym chce zapytać kandydatów do PE, jakie wartości będą respektować i za jakimi optować w Unii Europejskiej - mówił Przybylski.

Przemysław Przybylski w liście otwartym zwrócił się do kandydatów Koalicji Europejskiej Krzysztofa Brejzy oraz Radosława Sikorskiego. Zaapelował o to, by jasno określili swoje stanowisko w sprawie społeczności LGBT+ oraz finansowania popularyzacji ideologii LGBT+ przez Parlament Europejski. Tym samym kandydat Prawa i Sprawiedliwości zadał cztery pytania:

  1. Czy wezmą Panowie udział w jutrzejszym marszu środowisk LGBT+, który odbędzie się w Bydgoszczy?
  2. Czy jesteście Panowie za finansowaniem środowisk lesbijek, gejów, transseksualistów i biseksualistów tzw. LGBT+ z budżetu Unii Europejskiej?
  3. Czy w obliczu faktów, które przedstawiłem, popieracie Panowie propagowaną przez środowiska lesbijek, gejów, transseksualistów i biseksualistów tzw. LGBT+ seksualizację dzieci w wieku przedszkolnym?
  4. Czy będziecie Panowie popierać dążenia do adopcji dzieci przez osoby homoseksualne?

Przemysław Przybylski wezwał również kandydatów opozycji do wspólnej debaty.

- W imię uczciwości, w imieniu wszystkich tych, którym na sercu leży dobro Polski, powiedzcie Panowie, czy jeśli zostaniecie obdarzeni mandatem zaufania przez mieszkańców Pomorza i Kujaw, to będziecie promować wartości, na których zbudowana jest Europa, czy włączycie się w nurt laicki i deprawacyjny? - zakończył Przybylski.

Źródło: Materiał prasowy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor