Wydarzenia 21 sie 2020 | mk
Lipiec na bydgoskim lotnisku. Pasażerów dużo mniej, niż przed rokiem

fot. ilustracyjna/Anna Kopeć

Blisko dziewięć tysięcy pasażerów obsłużył w lipcu Port Lotniczy w Bydgoszczy. Do wyniku za ten sam okres w 2019 roku wiele brakuje.

Rok temu lipiec był jednym z miesiąców „rekordowych” na bydgoskim lotnisku. Z usług skorzystało wówczas 47 160 osób, obsłużono 1254 starty i lądowania. W tym roku pasażerów i operacji lotniczych z konieczności było znacznie mniej. Przez pierwszy miesiąc od wznowienia rejsów (1 lipca) port obsłużył 8863 osób, zrealizował 621 operacji lotniczych.

W tym czasie z Bydgoszczy można było polecieć do Londynu (port Stansted), Birmingham, Dublina oraz – w ramach rejsów sezonowych – do Zadaru i na Zakynthos.

– Sytuacja, w której znalazła się branża lotnicza w wyniku epidemii Covid-19, jest bez precedensu – podkreśla Tomasz Moraczewski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz. Stopniowo przywracane są jednak kolejne loty po ponad studniowej przerwie. Od sierpnia oferta linii Ryanair została poszerzona o połączenia do Edynburga i Londynu Luton. Zwiększyła się też liczba rejsów do Londynu Stansted.

Od września liniami LOT polecimy również do Warszawy. – Dzięki tym rejsom możliwe jest kontynuowanie podróży w kilkudziesięciu kierunkach – przypomina Moraczewski.

Loty będą odbywać się sześć dni w tygodniu (cały tydzień z wyjątkiem soboty) o 5.40, przylot do Warszawy o 6.30. Samoloty powrotne wystartują z Warszawy o 23.10 (cały tydzień z wyjątkiem niedzieli) i wylądują w Bydgoszczy o 23.55. 

mk Autor