Wydarzenia 16 cze 2017 | Redaktor
Marsz mężczyzn w milczeniu i skupieniu

fot. Anna Kopeć

W piątek, 16 czerwca, katolicy z diecezji bydgoskiej wzięli udział w marszu mężczyzn. Na czele pochodu szedł kapłan z monstrancją, a uczestnicy całą trasę przeszli w milczeniu.

Milczący Marsz Mężczyzn za Jezusem w Najświętszym Sakramencie ma pokazać, że wbrew obiegowym opiniom mężczyźni są w Kościele żywo obecni.  – To forma świadectwa, że dla nas najważniejszy jest Jezus, za którym idziemy, z którym się utożsamiamy – tłumaczy Marek Dłuski ze Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Bydgoskiej.

Milczenie i skupienie miały kontrastować z gwarem miasta. Marsz wyruszył 16 czerwca o godz. 20.00 z kościoła garnizonowego (rondo Bernardyńskie) i przeszedł do katedry (ul. Farna 2).

Pochód był jednym z ostatnich wydarzeń organizowanych w ramach Tygodnia Ewangelizacji Bydgoszczy – wcześniejsze to m.in Marsz dla Życia i Rodziny, Festiwal Nowe Spojrzenie i Koncert Uwielbienia na Wyspie Młyńskiej. Tydzień Ewangelizacji zakończy się 17 czerwca o godz. 18.00 w kościele Jezuitów (plac Kościeleckich 7) Mszą świętą połączoną z modlitwą o uzdrowienie. 

 mk 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor