Wydarzenia 29 cze 2017 | Redaktor
Muzeum zaprasza na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów

Jak co roku muzeum zaprasza dzieci na wakacyjne spotkania/ fot. Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Podczas wakacji dzieci nie mogą się nudzić! Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy zaprasza je na cykl wakacyjnych spotkań i warsztatów. Animatorzy i prowadzący zajęcia podpowiedzą, jak pobudzić do działania swoją kreatywność i stworzyć niezwykłe przedmioty.

Co zatem znalazło się w programie? Wtorkowe warsztaty wakacyjne przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. W lipcu odbędą się 4, 11, 18, 25, a w sierpniu 1, 8, 22, 29. Odpłatność wynosi 5 zł (opiekunowie – wstęp bezpłatny), zapisy pod nr tel. 52 58 59 914 lub 910. Zajęcia będą się rozpoczynać o godzinie 11.00.

Kolejna propozycja to wakacyjne czwARTki, zaplanowano je na 6, 13, 20, 27 lipca oraz 3, 10, 17, 24 sierpnia. To oferta dla całych rodzin. Koszt wynosi 5 zł, zapisy nie obowiązują. Zajęcia także będą rozpoczynać się o godzinie 11.00.

Muzeum zaprasza dzieci na następujące warsztaty:

„Fruzia Muzia i zaginiony obraz” - młodzi miłośnicy sztuki będą mogli wcielić się w rolę detektywów.  Na wystawie spotkają się z Fruzia Muzia- artystyczną duszą, która jednak ma to do siebie, że gubi wszystko. Tym razem zapodziała elementy ze swej najnowszej pracy.  Zadaniem uczestników będzie pomoc w odtworzeniu dzieła (4.07 i 1.08 – dla dzieci;  6.07 i 3.08 – dla rodzin z dziećmi).

„Z dziennika pradziadka” - rozmawiając o dawnych zwyczajach, języku, modzie, czy sporcie, dowiemy się jak wyglądało życie w przedwojennej Bydgoszczy.  Na warsztatach stworzone zostaną barwne lampiony z wizerunkami miasta (11.07 i 8.08 – dla dzieci). 

„Legendy miasta”  - poznamy  legendy o Bydgoszczy i regionie oraz wykonamy kreatywne prace plastyczne ukazujące naszych ulubionych bohaterów (13.07 i 10.08 – dla rodzin z dziećmi).

„Wszyscy garnki lepią” - o tym jak ważną rolę odegrało wynalezienie ceramiki i jakie są jej początki dowiemy się wraz z archeologami na wystawie „Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów”. Porozmawiamy o tym, jak powstawały naczynia zanim wynaleziono koło garncarskie i samodzielnie wykonamy twórcze prace (18.07 – dla dzieci, 20.07 i  17.08 – dla rodzin z dziećmi).

 „Labirynt sztuki”  - odkrywając wystawę prac Wacława Szpakowskiego, będziemy ćwiczyć poruszanie się w przestrzeni. Inspirowani utworami muzycznymi stworzymy wzory labiryntów, które przeniesiemy na płócienne torby (25.07 i 22.08 – dla dzieci, 27.07 i  14.08 – dla rodzin z dziećmi).

 „W ogrodzie Leona” - odwiedzimy ogród Leona Wyczółkowskiego, by następnie odnaleźć na wystawie przedstawienia przyrody w interpretacji malarza. Dowiemy się również, jaką rolę w ekosystemie pełnią poszczególne gatunki roślin i zwierząt. Wykonamy samodzielnie oryginalne, gipsowe ozdoby ogrodowe (29.08 – dla dzieci). 

4 lipca rusza Strefa Wolnego Czasu, tradycyjnie rozlokowana przed Europejskim Centrum Pieniądza przy ul. Mennica (od strony międzywodzia). Wstęp bezpłatny.  Do 1 września w godzinach 10-16 do dyspozycji będą leżaki, koce, publikacje związane z tematyką prezentowaną w muzeum. Będą także gry i zabawy dla dużych i małych z animatorem.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor