Wydarzenia 20 gru 2018 | Redaktor
Na lotnisku święto pasażera. Odprawa numer 400 tysięcy

fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Do Londynu Stansted odleciała dziś pasażerka numer 400 tysięcy odprawiona w tym roku na bydgoskim lotnisku.

fot. Port Lotniczy Bydgoszcz

Dziś (20 grudnia) na lotnisku odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Rejsem linii Ryanair do Londynu Stansted odleciała z Bydgoszczy 400-tysięczna pasażerka, pani Natalia z Nowego Miasta Lubawskiego. Dla bydgoskiego lotniska była to istotna data, podkreślająca odnotowywane od kilkunastu miesięcy dobre statystyki ruchu pasażerskiego.

- 400-tysięczny pasażer odprawiony w 2018 roku to ważne wydarzenie dla naszego lotniska, symbolicznie podkreślające przełomowość tego roku - mówi Tomasz Moraczewski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA - Ostatnie kilkanaście miesięcy, to nie tylko wyraźny wzrost ruchu pasażerskiego, ale również zmiany w obrębie samego lotniska. Modernizacje, zaplanowane na kolejny okres, pozwolą na dalszą poprawę jakości i bezpieczeństwa odpraw, zwiększenie wygody podróżnych i umożliwią rozwój ruchu pasażerskiego w kolejnych latach.

Na podróżnych odlatujących dziś z Bydgoszczy czekał tort, zaś 400-tysięczna pasażerka otrzymała wyjątkowe upominki:  dwuosobowy voucher na lot do Londynu ufundowany przez lotnisko oraz świąteczny zestaw wraz z pamiątkowym certyfikatem, przekazany przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

- Dzisiejsze wydarzenie dowodzi, że Port Lotniczy Bydgoszcz SA rozwija się zgodnie z planem, że podjęte długofalowe decyzje były słuszne, a w tym biznesie potrzebna jest cierpliwość, a wyniki lotniska z ostatniego roku temu dowodzą – mówił Zbigniew Ostrowski, zastępca marszałka. - Cieszy nas ta historyczna chwila i liczę na dalszy rozwój regionalnego okna na świat.

Rafał Bruski, Prezydent Miasta Bydgoszczy powiedział: - Rosnąca liczba pasażerów w Porcie Lotniczym Bydgoszcz pokazuje jak bardzo lotnisko potrzebne jest całemu regionowi. Ten sukces to efekt wieloletniej współpracy miasta, samorządu województwa i przewoźników lotniczych. Port Lotniczy Bydgoszcz ma szansę jeszcze lepiej wykorzystać swój potencjał. Jedną z kluczowych spraw jest poprawa jego dostępności komunikacyjnej poprzez budowę trasy S10 w kierunku autostrady A1 oraz skomunikowanie lotniska linią kolejową. 

Olga Pawlonka, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Ryanair powiedziała: - Nasi klienci mają do wyboru aż siedem kierunków: Londyn Stansted, Londyn Luton, Birmingham, Dublin, Dusseldorf Weeze, Kijów i Glasgow Prestwick (od 2 kwietnia 2019r.), mogą także korzystać z kolejnych udogodnień w ramach programu „Always Getting Better” oraz jeszcze niższych cen biletów. Z tej wyjątkowej okazji wprowadzamy do sprzedaży bilety już od 39 zł na podróż do marca 2019r. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są do czwartku 20 grudnia.

Żródło: Porto Lotniczy Bydgoszcz

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor