Wydarzenia 30 gru 2017 | Redaktor
Nagrali teledysk w bydgoskiej bazylice

kadr z teledysku /SoundB

„Mario, czy już wiesz” - tę piosenkę zrealizowali na święta bydgoscy muzycy. Utwór został nagrany w ramach cyklu SoundB („dźwięk Bydgoszczy”), a za scenerię posłużył największy kościół w mieście.

- Nagrywamy wyłącznie covery, zapraszamy artystów związanych z bydgoską sceną muzyczną - tłumaczy Jacek Owczarz, pomysłodawca i producent SoundB. - To absolwenci, studenci kierunków muzycznych, rzadziej samoukowie. Naszym celem jest promocja tych bydgoskich talentów.

Tym razem młodzi muzycy nagrali piosenkę „Mario, czy już wiesz”. Premierę miała tuż przed świętami.

- Zdecydowaliśmy się na ten utwór, bo ma świąteczny charakter, a jednocześnie nie jest typową kolędą. Ukazuje narodziny Jezusa  z ciekawej perspektywy, z perspektywy Marii - wyjaśnia Jacek Owczarz. - Do tej piosenki można wracać cały rok, nie tylko w święta.

Utwór wykonali Emilia Hamerlik, Irena Ilczyszyn, Filip Czarnecki i Mateusz Wiśniewski - studenci bydgoskiej Akademii Muzycznej. „Mario, czy już wiesz” to pierwsze nagranie SoundB zrealizowane z autorskim podkładem, w wykonaniu Adama Lemańczyka.

Teledysk został nagrany w bazylice pw. św. Wincentego à Paulo. - To charakterystyczne miejsce w Bydgoszczy - tłumaczy producent nagrania. Na takie miejsca padał wybór również w przypadku poprzednich coverów: były realizowane m.in. na tarasie bydgoskiego dworca czy na Wyspie Młyńskiej.

Łącznie SoundB zrealizowało już 19 piosenek.

„Mario, czy juz wiesz” do posłuchania tutaj:

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor