Wydarzenia 9 mar 2018 | Redaktor
Najbardziej inspirujące monety świata w Muzeum Okręgowym

Srebrna moneta o nominale 10 zł „Jan Karski” otrzymała nagrodę COTY 2016. Została uznana za najbardziej inspirującą monetę świata

Muzeum okręgowe zaprasza na wystawę twórczości Sebastiana Mikołajczaka. Prace utytułowanego medaliera i mistrza sztuki monetarnej można oglądać od czwartku (8 marca) w Spichrzach nad Brdą.

Zwiedzający wystawę „Sebastian Mikołajczak. Monety i medale” będą mogli zapoznać się z dorobkiem artysty oraz technikami projektowania monet i medali. W Spichrzach zaprezentowanych zostanie ponad 80 monet i przeszło 70 medali ułożonych w kilku grupach tematycznych. Obiekty pochodzą z kolekcji autora oraz zbiorów Narodowego Banku Polskiego.

Sebastian Mikołajczak ukończył Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskał dyplom ze specjalizacji rzeźba oraz stopień doktora nauk artystycznych. Jest wykładowcą na macierzystej uczelni. Jego prace znajdują się w kolekcjach muzeach polskich i zagranicznych, prezentował je na czterach wystawach indywidualnych i liczncyh wystawach zbiorówcyh w kraju i za granicą. Jest laureatem nagród i wyróżnień w zakresie medalierstwa i sztuki monetarnej. W 2016 roku zdobył nagrodę COTY (Coin of the Year Award) za srebrną monetę o nominale 10 zł „Jan Karski” wyemitowanej przez Narodowy Bank Polski. W tym prestiżowym konkursie została ona uznana za najbardziej inspirującą monetę świata.

Wystawa będzie czynna do 29 kwietnia.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor