Wydarzenia 21 cze 2018 | Redaktor

W najnowszym numerze przeczytacie m.in. o Ustawie 2.0 - to szansa czy zagrożenie dla bydgoskich uczelni? Ponadto wywiad z Anną Mackiewicz, harmonogram letnich imprez i historia niezwykłego małżeństwa solistów Opery Nova. Sprawdź, co więcej!

W najnowszym - bezpłatnym - wydaniu przeczytacie m.in.:

Temat główny - „Przyjdzie czas na rozmowę o Uniwersytecie Bydgoskim" - rektor UKW prof. dr. hab. Jackek Woźny opowiada o przyszłości akademickiej Bydgoszczy i Ustawie 2.0.

Wywiad - Anna Mackiewicz: prezydent Bruski potrafi się zafiksować i nie słucha argumentów". Rozmowa z kandydatką lewicy w wyborach prezydenckich.

Sport - „Zawisza Bydgoszcz Business Club - sposób na rozwój piłki", czyli o nowo powołanej inicjatywie, której celem jest rozwój piłki nożnej w Bydgoszczy.

Bydgoszcz - „Gorące lato w mieście. Gdzie się wybrać?", czyli harmonogram letnich imprez.

Ludzie - „Razem na scenie i w życiu. Jubileusz solistów opery". Małgorzata i Janusz Ratajczakowie z bydgoskiej Opery Nova zdardzają receptę na pogodzenie pracy i życia prywatnego.

Kultura - „Dziecko wobec śmierci. Premiera "Kopciuszka" w Teatrze Polskim”. Ostatnia premiera sezonu w Teatrz Polskim z Katarzyną Figurą w obsadzie.

Historia – „Śladami akowskich konspiratorów” - historyk Krzysztof Osiński wskazuje wciąż nieznane miejsca w Bydgoszczy związane z działalnością żołnierzy AK.

Książki - „Otton I zmienił oblicze Europy” - Jan Strzelczyk, znawca średniowiecza, napisał pierwszą polską biografię wielkiego władcy Niemiec - Ottona I Wielkiego.

A poza tym religia, lifestyle, felietony i opinie. Zapraszamy do lektury „Tygodnika”!

Znajdziecie nas w piekarniach Baton i minideliaktesach Ankris. Wypatrujcie też naszych chorągiewek  w centrum miasta - tam gazety rozdają dystrybutorzy.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor