Wydarzenia 22 lut 2018 | Redaktor
Najnowszy „Tygodnik Bydgoski”. Już w kioskach

„Tygodnik Bydgoski” tym razem zastanawia się mi.in. dlaczego tak wielki potencjał jakim dysponuje Bydgoszcz, nie może się przebić przez bariery bylejakości i niemocy, tak aby miasto rozwijało się jeszcze szybciej.

Michał Jędryka, redaktor naczelny „Tygodnika” pisze: - Słabość, bezwład, bezsilność, uwiąd, bylejakość – czy te słowa opisują nasze miasto? To pytanie zadaje sobie wielu bydgoszczan i nie jest ono bezzasadne.

Bydgoscy radni z kolei alarmują: Bydgoszcz się buduje, ale nie rozwija.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Latos w rozmowie z „Tygodnikiem” zauważa: Bydgoszcz jest miastem niewykorzystanych szans.

W cyklu „Bydgoszcz–Miasto Skarbu” tym razem głos Roberta Szatkowskiego, prezesa Stowarzyszenia „Wyszogród”: Woda jest naszym wielkim skarbem.

„Bunt lokatorów. Chełmińska 3” - Przejęcie nieruchomości na bydgoskim Okolu wzbudziło oburzenie  mieszkańców. Nie godzą się na podwyżkę czynszów. Sugerują hasłami: Stop czyścicielom kamienic. Zarządca nie wyklucza spotkania nowych właścicieli z lokatorami.

Renia rozbraja bombę w Łęgnowie – O Renacie Włazik, która nagłośniła sprawę katastrofy ekologicznej spowodowaną przez byłe zakłady „Zachem”.

„Rewolucja figur woskowych” – recenzja nowego spektaklu w Teatrze Polskim w Bydgoszczy.

„Bydgoscy wioślarze z towarzystwa są dumni ze swoich korzeni” – „Tygodnik” z wizytą w BTW. O historii, pamiątkach i ludziach opowiada Antoni Rosołowicz.

„Piaski też walczą” – „Tygodnik” w klubach regionu.

Poza tym felietony Jędryki, Eckardta, Janowskiego i Stanisławskiego.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor