Wydarzenia 26 wrz 2020 | BR
Nastolatkowie pobili ojca znanej piosenkarki

fot. wikimedia commons/Serecki/CC BY-SA 4.0

Na warszawskim Mokotowie doszło do niecodziennego zdarzenia. Młoda piosenkarka i jej ojciec zostali zaatakowani przez grupę nastolatków.

Ofiarą ataku padła znana, młoda piosenkarka Viki Gabor, która wygrała 17. edycję Eurowizji dla Dzieci. Nastolatka wraz z rodzicami wybrała się na zakupy. W czasie, gdy mężczyzna był w sklepie, pojawiło się trzech nastolatków, którzy kazali piosenkarce „oddać pieniądze”. Padły także wulgaryzmy.

 

Po wyjściu ze sklepu ojciec piosenkarki zwrócił młodym chłopakom uwagę. Oni zażądali od niego pieniędzy. Gdy odmówił, rzucili się na niego i zaczęli go kopać. Napastnikom udało się uciec przed przyjazdem policji. Sporządzono jednak ich rysopis i po kilku minutach zostali zatrzymani.

 

Pobitemu mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Nie wymagał on hospitalizacji. Dwóch napastników było pod wpływem alkoholu. Pełnoletni mężczyzna dostał dozór policyjny i zakaz zbliżania się do rodziny Viki Gabor. O dalszym losie niepełnoletnich sprawców zadecyduje sąd. Za usiłowanie rozboju 18-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Na podstawie: mokotow.policja.waw.pl/wpolityce.pl

BR

BR Autor

Redaktor