Wydarzenia 10 sie 2020 | kp
Oszukał seniorów na blisko 80 tys. złotych. Udawał policjanta

fot. Policja

W czwartek (6 sierpnia) policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o wyłudzanie pieniędzy metodą „na policjanta”. Mężczyzna oszukał trzech seniorów z Grudziądza, których angażował w „policyjną akcję”.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Grudziądza otrzymali zgłoszenia o próbach wyłudzenia pieniędzy metodą „na policjanta” na terenie miasta. Dzięki rysopisowi jednego ze sprawców policjanci najpierw wytypowali podejrzanego, a następnie zatrzymali.

fot. Policja

38-latek pochodzący z Kłodzka wyłudził blisko 80 tysięcy złotych od trzech starszych osób z Grudziądza. Seniorów informował o trwaniu policyjnej akcji i zaangażowaniu ich w działania służb. Pokrzywdzeni postępowali zgodnie z instrukcjami i przekazywali swoje pieniądze „policyjnemu” kurierowi.

Część skradzionych pieniędzy udało się odzyskać i zwrócić pokrzywdzonym. Mężczyzna trafił na dwie noce do policyjnej celi, a następnie został poprowadzony przed sąd z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. W sobotę (8 sierpnia) zadecydowano o trzymiesięcznym areszcie. – Za udział w oszustwie grozi mu kara do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci wciąż weryfikują zebrane w tej sprawie informacje – przekazuje podkom. Robert Szablewski KWP w Grudziądzu. 

fot. Policja

Funkcjonariusze przypominają, że przez telefon każdy może udawać bliską nam osobę, w związku z tym należy zachować ostrożność. – Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy –  zaznacza podkomisarz. Dodatkowo warto wiedzieć, że policjanci nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy i nie przeprowadzają tajnych akcji przez telefon. 

Na podstawie: KWP w Grudziądzu

kp Autor