Wydarzenia 5 lip 2019 | Redaktor
Pasażerów trochę mniej, ale Port Lotniczy nie narzeka

fot. bw

Od września trzy razy w tygodniu latać będą samoloty linii Ryanair z bydgoskiego lotniska do Dublina. Tymczasem jednak w czerwcu odprawiono mniej pasażerów niż rok wcześniej.

Port Lotniczy Bydgoszcz informuje, że „czerwiec zamknął się liczbą 42 820 odprawionych podróżnych, czyli o jeden procent mniej niż rok temu”. Jednak pod kątem liczby startów i lądowań był to rekordowy miesiąc w historii bydgoskiego lotniska. W czerwcu wykonane zostały 1240 operacje lotnicze, co stanowi z kolei wzrost o 22,6 proc.

Port podsumował też pierwsze półrocze 2019 roku. Z bydgoskiego lotniska skorzystało 196 056 pasażerów i jest to liczba większa o 3,7 proc w porównaniu do analogicznego okresu rekordowego roku 2018. Na ten wynik zapracował przede wszystkim pierwszy kwartał, bo ostatnie miesiące nie mogą dogonić rezultatu z ubiegłego roku.

Od września irlandzki przewoźnik Ryanair zwiększa częstotliwość lotów do Dublina. - Cieszymy się, że połączenie Bydgoszcz–Dublin zyska dodatkową rotację. Będzie można polecieć trzy razy w tygodniu zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym - mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie środkowo-wschodniej i na Bałkanach.

Ryanair oferuje loty z Bydgoszcz w 6 kierunkach: do Londynu Stansted, Londynu Luton, Birmingham, Glasgow Prestwick, Dublina oraz Kijowa. Linia lotnicza szacuje, że w tym roku obsłuży w Bydgoszczy ponad 300 tysięcy pasażerów.

- Z okazji zwiększenia częstotliwości lotów w Bydgoszczy wprowadzamy do sprzedaży bilety na loty do października już od 76 zł. Bilety w promocyjnej cenie dostępne są jedynie na www.ryanair.com do soboty (6 lipca) do północy – informuje Olga Pawlonka .

Źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz (oprac. red)

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor