Wydarzenia 11 maj 2018 | Redaktor

Główna wygrana w Lotto, która padła pod koniec marca w Bydgoszczy, została już podjęta przez gracza – dowiedzieliśmy się w Totalizatorze Sportowym, do którego należy marka LOTTO.

Przypomnijmy, 27 marca 2018 roku w Lotto wylosowano liczby: 1, 11, 20, 21, 34, 35. Okazało się, że główna wygrana padła na kupon złożony w bydgoskiej kolekturze przy ul. Wojska Polskiego  16. Gracz kupił zakład na „chybił trafi”. Sześć szczęśliwych liczb przyniosło graczowi aż 5 001 772, 70 zł. To już 19 lottomilioner, który wygrał wysyłając kupon w Bydgoszczy.

W tym roku to do tej pory najwyższa wygrana w Bydgoszczy. Kilka tygodni wcześniej, 2 marca, główna wygrana w Ekstra Pensji padła w kolekturze LOTTO w Bydgoszczy przy ulicy Ojca Maksymiliana Kolbego 46. Szczęśliwiec, który również zagrał metodą na „chybił trafił” i będzie otrzymywał po 5000 zł miesięcznie przez kolejne 20 lat!. Tę wygraną dały liczby: 3, 7, 12, 13, 30 oraz 2.

- Główne wygrane w Ekstra Pensji i Lotto, o które padły w Bydgoszczy, zostały podjęte – poinformował nas Jarosław Tomaszewski z Biura Rzecznika Prasowego Totalizatora Sportowego.  - Przy okazji dodam, że zgodnie z regulaminami gier liczbowych, wygrane wypłacane są w ciągu 60 dni licząc od następnego dnia po losowaniu (30 dni w przypadku gry Keno). Po upływie tego terminu grającemu przysługuje prawo do składania roszczeń. Przedawniają się one z upływem 6 miesięcy liczonych od dnia losowania wyników gier (termin przedawnienia wynika z przepisów ustawy). Na stronie www.lotto.pl jest dostępny formularz reklamacji, który grający powinien złożyć gdy ubiega się o wypłatę przeterminowanej wygranej.

Po wygrane powyżej 2 280 zł należy się zgłosić do jednego 17. Oddziałów Totalizatora Sportowego. Klient sam decyduje w którym oddziale i kiedy chce odebrać wygraną. Nawet jeśli zjawi się u nas 60. dnia po losowaniu, to nadal jest to wygrana odebrana w czasie przewidzianym regulaminem.

- I jeszcze jedna ważna informacja – dodaje Tomaszewski. - Otóż fakt, iż wygrana padła w danym mieście, wcale nie oznacza, że gracz z niego pochodzi.

W najbliższy piątek (18 maja) w grze Eurojackpot jest kumulacja i pula na wygrane może osiągnąć nawet 335 milionów złotych. 

Więcej na stronie www.lotto.pl/eurojackpot

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor