Wydarzenia 27 lip 2017 | Andrzej Pawełczak
Ponad 168 milionów złotych dotacji na przebudowę Kujawskiej

- W skali całej Polski jest to procentowo najwyższa dotacja jaką przyznało ministerstwo - mówi poseł Tomasz Latos

Bydgoszcz otrzyma z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 168 milionów 300 tysięcy złotych dofinansowania na przebudowę ulicy Kujawskiej. To 60 procent całej inwestycji, wartej ponad 277 milionów złotych.

Jak poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej poseł Tomasz Latos (PiS), umowa dotycząca dofinansowania tej inwestycji podpisana zostanie 3 sierpnia.

Inwestycja zakłada budowę nowego torowiska tramwajowego i drugiej jezdni od ronda Kujawskiego do ronda Bernardyńskiego. Przebudowana zostanie ulica Bernardyńska od ronda Bernardyńskiego do mostu. Po stronie wschodniej powstanie układ ścieżek i chodników połączony z traktami spacerowo-rowerowymi położonymi na nabrzeżu Brdy. Od  strony zachodniej trakty zostaną przebudowane do placu Kościeleckich. Ciąg Wały Jagiellońskie –Toruńska będzie rozbudowany do dwóch jezdni - od ul. Długiej do ul. Babia Wieś.

Przebudowane będzie również torowisko wzdłuż ulicy Wojska Polskiego, Bełzy i Szpitalnej.

Dotacja obejmuje także zakup 15 nowoczesnych tramwajów, które pojadą po nowym torowisku. Wiadomo już, że dostarczy je bydgoska PESA.

 - W skali całej Polski jest to procentowo najwyższa dotacja jaką przyznało ministerstwo z Programu  Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – powiedział poseł Tomasz Latos. – To świadczy o dużej życzliwości ze strony ministerstwa dla naszego miasta.  Świadczy to również o tym, że projekt został dobrze przygotowany przez władze miasta. Gratuluję prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, radnym i mieszkańcom – dodał.

Zakończenie tej inwestycji planowane jest na połowę 2021 roku.