Wydarzenia 7 gru 2017 | Redaktor
Poprawki do budżetu: bilet uczniowski i nowe baseny

Propozycja przewiduje, m.in., wprowadzenie ulg w opłatach za przejazdy miejską komunikacją dla uczniów szkół podstawowych

Darmowa komunikacja i tańsze bilety dla uczniów, a także budowa nowych basenów - wspólny komunikat dotyczący zmian w mieście przedstawili prezydent Rafał Bruski, przewodnicząca Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej RP w Bydgoszczy Monika Matowska oraz przewodniczący Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Bydgoszczy Ireneusz Nitkiewicz.

Razem zmieniamy miasto. Dlatego razem informujemy, że przedłożymy propozycję następujących zmian w ulgach dotyczących komunikacji publicznej.

Propozycja zawiera:

- wprowadzenie bezpłatnych biletów komunikacji publicznej dla uczniów szkół podstawowych korzystających ze stypendiów szkolnych dla uczniów i zasiłków szkolnych (w rozumieniu uchwały Rady Miasta z 29 czerwca 2016 r. w sprawie ustalenia regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Bydgoszczy),

- wprowadzenie „biletu uczniowskiego” w kwocie 10 zł miesięcznie dla uczniów szkół podstawowych, z możliwością zakupu biletu na cały rok za kwotę 100 zł.

Zmiany mogłyby wejść w życie od 1 marca 2018 r. Możliwe to będzie w ramach korzystania z Bydgoskiej Karty Miejskiej.

Także razem deklarujemy wolę rozpoczęcia budowy basenu na osiedlu Tatrzańskim już w 2018 r., a basenu na Miedzyniu w 2019 r.

Autopoprawka do budżetu miasta na 2018 r. oraz wieloletniej prognozy finansowej będzie mogła być zgłoszona podczas styczniowej sesji Rady Miasta.

Wspólne deklaracje będą mogły być zrealizowane pod jednym bardzo istotnym warunkiem. Uzgodniliśmy, że będzie to możliwe, jeśli w trakcie prac na budżetem miasta na 2018 r. i w czasie jego realizacji, nie zostaną wprowadzone zmiany, które zmniejszą dochody miasta lub zwiększą jego wydatki. Dzięki wspólnym decyzjom miasto prowadzi inwestycje na niespotykaną wcześniej skalę. Kolejne będą możliwe tylko jeśli będziemy rozsądnie zarządzać finansami miasta” - czytamy w oświadczeniu.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor