Wydarzenia 1 kwi 2019 | Redaktor
Powstało stowarzyszenie na rzecz budowy drogi S10

fot. UMB

Parlamentarzyści, samorządowcy, radni i przedstawiciele środowisk biznesowych spotkali się w bydgoskiej Marinie, aby rozmawiać o drodze ekspresowej S 10. Powołano także stowarzyszenie na rzecz jej budowy, aby samorządowcy mogli silniejszym głosem domagać się od rządu powstania tej ważnej trasy.

Gospodarz spotkania, prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z senatorami Janem Rulewskim, Mieczysławem Augustynem i Grzegorzem Napieralskim, a także prezydentem Piły Piotrem Głowskim na konferencji prasowej przedstawili istotne fakty dotyczące budowy drogi S10.

- Budowa droga ekspresowej  S10 to niezwykle ważna inwestycja, która komunikuje północno-zachodnią granicę Polski ze stolicą kraju – mówi prezydent Bruski. – Jej budowa daje wszystkim miastom i gminom, które leżą w zasięgu oddziaływania tej trasy impuls do szybszego rozwoju, a mieszkańcom mniejszych miejscowości łatwiejszy dostęp do rynków pracy i usług w dużych ośrodkach. Dlatego powołanie stowarzyszenia „Droga ekspresowa S – 10“ , które zrzesza samorządowców sprawi, że uda nam się silniejszym głosem domagać się sprawnej budowy tej drogi.

Na spotkanie zaproszeni zostali włodarze miast, gmin, powiatów i województw, które są położone na trasie przebiegu S10, a także parlamentarzyści, radni i przedstawiciele środowisk biznesu. Głównym celem ich współpracy jest zabieganie o podjęcie przez Rząd niezbędnych decyzji, aby budowa drogi była realizowana kompleksowo na całym odcinku od Szczecina aż do Płońska w najszybszym możliwym terminie.

Dlatego powołano stowarzyszenie „Droga ekspresowa S10” zrzeszające samorządowców. Członkami założycielskimi stowarzyszenia jest dziewięć samorządów: Bydgoszcz, Piła, Płońsk, Załuski, Nakło nad Notecią, Nowa Wieś Wielka, Mrocza, Wysoka i województwo zachodniopomorskie.

Prezesem zarządu wybrany został Piotr Głowski, prezydent Piły, a członkami zarządu zostali Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy i Tomasz Sobieraj, wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego. Trzyosobowy zarząd może zostać rozszerzony, po tym, jak inne samorządy przystąpią do stowarzyszenia.

Było to już kolejne spotkanie w tej sprawie, wcześniej odbyły się w 2018 roku w Wałczu i Pile z inicjatywy senatorów Jana Rulewskiego, Mieczysława Augustyna i Grzegorza Napieralskiego.  Z kolei prezydent Rafał Bruski już w 2017 roku skierował apel w tej sprawie do ówczesnej premier Beaty Szydło, który został podpisany przez ponad 30 samorządów.

Źródło: UMB

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor