Wydarzenia 16 sie 2019 | Redaktor
Ratownicy i policjanci ćwiczyli wspólnie na Zalewie Koronowskim [ZDJĘCIA]

fot. policja

Po zakończeniu pikniku profilaktycznego „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na wodach Zalewu Koronowskiego w Pieczyskach, odbyło się szkolenie praktyczne z ratownictwa wodnego zorganizowane przez policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Sezon letni to czas wytężonej pracy policyjnych „wodniaków”. Niejednokrotnie pełniąc służby na wodach i terenach przywodnych funkcjonariusze ratują ludzkie życie. Żeby robić to jak najlepiej potrzebne są szkolenia, podczas których policjanci ćwiczą różne warianty i sytuacje, które może przynieść życie.  

W czasie ćwiczeń zrealizowano między innymi elementy otwarcia tratwy ratunkowej oraz sposoby bezpiecznego i prawidłowego korzystania z niej. Wykorzystano również wszystkie dostępne środki pirotechniczne, które są dostępne i używane w ratownictwie wodnym na śródlądziu jak i na wodach morskich.

W szkoleniu udział wzięli policjanci Ogniwa Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, Zespołu Prewencji na Wodach i Terenach Przywodnych Komendy Miejskiej Policji w Toruniu, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej JRG 1 z Bydgoszczy, strażacy-ochotnicy z OSP Gościeradz oraz firma szkoleniowa Kanon Sailing Team.

źródło: asp. szt. Daniel Woźniak, Wydział Prewencji  KMP  w Bydgoszczy 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor