Wydarzenia 25 maj 2018 | Redaktor
Ratusz otworzy drzwi dla mieszkańców

Przy prezydenckim biurku/ fot. bw

Chcesz usiąść przy biurku prezydenta miasta? Nie musisz startować w wyborach. Już w sobotę (26 maja) Urząd Miasta Bydgoszczy organizuje Drzwi Otwarte Ratusza. Będzie można też zwiedzać salę sesyjną i porozmawiać z radnymi.

Drzwi Otwarte odbywają się w ramach święta Samorządu Terytorialnego, które upamiętnia wybory z 27 maja 1990 roku. Ratusz można odwiedzić w sobotę (26 maja) w godzinach od 12.00 do 16.00. Wstęp wolny.

Ratusz przygotował na ten dzień wiele atrakcji. Przede wszystkim uczestnicy będą mogli zwiedzić Urząd Miasta Bydgoszczy. Obejrzeć sale sesyjną oraz gabinety prezydenta i przewodniczącego Rady Miasta. Będzie można zobaczyć medale i odznaczenia przyznawane przez prezydenta Bydgoszczy i Radę oraz symboliczne klucze do bram miasta.

W czasie wydarzenia będzie możliwość złożenia wniosku i odebrania na miejscu Karty Seniora oraz Karty Programu Bydgoska Rodzina 3+. Natomiast na stanowisku Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego poznać zasady programu oraz składania wniosków.

Wiele atrakcji czeka na uczestników również przed ratuszem. Na parkingu przed budynkiem od godziny 12:30 do 13:30 odbędzie się pokaz psów służbowych bydgoskiej Straży Miejskiej. Ponadto kobiety będą mogły wziąć udział w kursie samoobrony. Natomiast o godzinie 13.30 mieszkańcy sprawdzą swoją wiedzę o Bydgoszczy w konkursie z nagrodami.

Na imprezę warto zabrać swoje dwa kółka. Przed ratuszem będzie można oznakować rower. Aby skorzystać z takiej możliwości należy zabrać ze sobą: kartę gwarancyjną, paragon zakupu i dokument tożsamości.

Nie zapomniano również o najmłodszych. Od godziny 12.00 czekać na nich będą animacje prof. Ciekawskiego, gra miejska, malowanie twarzy, bańki mydlane i wiele innych zabaw.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor