Wydarzenia 13 sty 2020 | Redaktor
Rekordowy rok na bydgoskim lotnisku

fot. bw

O ok. trzy procent więcej pasażerów niż rok wcześniej odprawił w 2019 roku Port Lotniczy Bydgoszcz. Obsłużonych zostało ponad 425 tys. osób.

Rekordowa była również liczba lądowań i startów: 11 134 operacji, czyli 27 procent więcej niż w roku 2018.

Nieco gorszy wynik zanotowano w listopadzie – z usług PLB skorzystało wówczas 28 236 pasażerów, o ok. 8 procent mniej niż w tym samym miesiącu rok wcześniej. Jak tłumaczy lotnisko, wpływ na to miała okresowo zmniejszona liczba rejsów do London Stansted. Ogólny wynik jest jednak lepszy niż rok temu. Port odprawił łącznie 425 230 pasażerów.

– Ubiegły rok przyniósł wzrost liczby obsłużonych pasażerów, ale też rozwój siatki połączeń, przede wszystkim poprzez uruchomienie codziennych rejsów PLL LOT do Warszawy, jak i zwiększenie oferowania Ryanair do Dublina – mówi Tomasz Moraczewski, prezes Zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz SA. Jest przekonany, że wynik w 2020 roku będzie jeszcze lepszy.

Port przypomina też o rozpoczętych w 2019 r. projektach: trwają modernizacja parkingu oraz przebudowa górnej części terminalu. Powstają tam powierzchnie handlowe i gastronomiczne.

Od 1 stycznia lotnisko pracuje już w systemie całodobowym, dzięki uruchomionym w październiku służbom AFIS – czyli służbom informacji powietrznej i służbom meteorologicznym. Zwiększa to dostępność lotniska, ma pozwolić na jego lepsze funkcjonowanie.

W 2020 roku z Portu Lotniczego Bydgoszcz uruchomione będą trzy nowe połączenia – rejsowe loty do Edynburga (od 2 kwietnia), w ferie loty zimowe do Tel Awiwu i letnie do Tirany w Albanii.

źródło: Port Lotniczy Bydgoszcz, oprac. red.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor