Wydarzenia 14 cze 2018 | Redaktor
Rewitalizacja Teatru Kameralnego w toku  [ZDJĘCIA]

fot. Anna Kopeć

Przebudowa budynku przy ul. Grodzkiej nabiera tempa. W Teatrze Kameralnym trwają właśnie prace rozbiórkowe. Roboty budowlane będą kosztować ponad 26 mln złotych i mają potrwać do końca 2019 roku.

Przypomnijmy, że przygotowania do rozpoczęcia przebudowy Teatru Kameralnego trwały bardzo długo. W kwietniu tego roku została podpisana umowa z wykonawcą. Ze względu na zły stan techniczny budynku, roboty rozpoczęły się od prac rozbiórkowych. Zachowana zostanie jedynie ściana od strony ul. Podwale. Natomiast cała konstrukcja obiektu łącznie ze ścianami fundamentowymi zostanie wzniesiona od nowa.

Elewacja budynku będzie utrzymana w biało-szarej kolorystyce. Na cokole zaprojektowano okładziny z piaskowca. Na dachu odtwarzanego budynku głównego zastosowana zostanie grafitowa blacha. Z kolei budynek zabytkowy z planowaną kawiarnią będzie przykryty dachówką karpiówką.

Rewitalizacja gmachu zakłada przywrócenie funkcji kulturalnych. W obiekcie znajdzie się między innymi duża sala teatralna na około 200 widzów. W tej części usytuowane będą również zaplecze garderobiane z sanitariatami, hol wejściowy z kasami i pomieszczeniami obsługi widzów, foyer, szatnie. Na drugiej kondygnacji w północnej części obiektu funkcjonować ma zaplecze biurowe. Zabytkowy budynek znajdujący się we wschodniej części działki (z numerem 16)  z dwuspadowym dachem poddany zostanie natomiast rewitalizacji. Funkcjonować ma w nim m.in. kawiarnia.

Zakończenie prac budowlanych planowane jest na koniec 2019 roku.

wizualizacja odnowionego Teatru Kameralnego

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor