Rower miejski się rozkręci. 16 nowych stacji w 2018 roku
Bydgoski Rower Aglomeracyjny
Ratusz sfinansuje w przyszłym roku budowę 16 nowych stacji roweru miejskiego. 12 z nich powstanie w Fordonie, 3 na Górnym Tarasie, a jedna na Bartodziejach.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
Bydgoski Rower Aglomeracyjny cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców. W ciągu dwóch pierwszych sezonów (2015 i 2016) jednoślady były wypożyczane ponad milion razy. Rowerzyści narzekają jednak, że system – w porównaniu do innych dużych polskich miast - wolno się rozwija. Do dyspozycji użytkowników BRA jest aktualnie 37 stacji i 395 rowerów. Miasto sfinansowało budowę 35 stacji a dwie wypożyczalnie ufundowały: Atos i Ikea.
Rower jedzie do Fordonu
W przyszłym roku Bydgoski Rower Aglomeracyjny wzbogaci się co najmniej o 16 nowych wypożyczalni. Budowa 12 stanowisk jest już zapisana w budżecie. Nowe stacje powstaną w Fordonie. - Taka była oczekiwania rowerzystów zrzeszonych w stowarzyszeniu Bydgoska Masa Krytyczna oraz zespołu ds. polityki rowerowej miasta Bydgoszczy – tłumaczy wybór prezydent Rafał Bruski.
Prezydent na najbliższej sesji Rady Miasta, 29 marca zaproponuje radnym, aby przeznaczyć na rozbudowę BRA dodatkowe 1,5 mln zł. Za te pieniądze miałyby być zakupione nowe rowery oraz zbudowane kolejne 4 stacje: 3 na osiedlach tzw. Górnego Tarasu, a jedna na Bartodziejach. - Dokładne lokalizacje są jeszcze konsultowane. Dzięki temu miejski system będzie liczył od przyszłego sezonu 51 stacji – mówi Mirosław Kozłowicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.
Nowy przetarg, nowe rowery
Umowa z operatorem Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego, firmą BikeU wygasa z końcem tego sezonu. Drogowcy przygotowują już nowy przetarg, który będzie obowiązywał przez kolejne trzy lata, do 2020 roku. - Uczymy się na własnych błędach. W nowej umowie z wyłonionym w przetargu operatorem znajdzie się zapis o tym, że w trakcie obowiązywania umowy system może zostać rozbudowany nawet o 50 procent. W aktualnie obowiązującej umowie takiego zapisu zabrakło. Jak tylko zakończy się inwestycja na ulicy Grunwaldzkiej, rozbudujemy system w kierunku zachodnim, tak aby mieszkańcy Osowej Góry i Czyżkówka mieli dostęp do rowerów – mówi prezydent Rafał Bruski o rozbudowie BRA w kolejnych latach.
W przyszłym roku, w związku z podpisaniem nowej umowy, wszystkie jednoślady BRA zostaną wymienione na nowe.