Rowerowa Bydgoszcz – będzie więcej ścieżek
fot. ilustracyjna, Anna Kopeć (archiwum)
W wakacje będą realizowane dwie inwestycje związane z przebudową dróg rowerowych na terenie Bydgoszczy. Ulice Łochowska i Wiatrakowa zostaną dostosowane pod kierowców dwóch kółek. Prace związane z budową nowych dróg rowerowych trwają też na ul. Grunwaldzkiej.
Inne z kategorii
Tako „Rzeczemy” i poetycko wieczerzamy [ZAPROSZENIE]
Pożar mieszkania w Fordonie [Z OSTATNIEJ CHWILI]
3 lipca zostaną przekazane dwa place budowy. Pierwszy z nich - na ul. Łochowskiej. Zostanie tam przeprowadzona przebudowa całego skrzyżowania z ulicami: Nakielską, Lisią, Sicieńską i Agatową. W efekcie powstanie rondo, które skomunikuje ze sobą wspomniane ulice i pozwoli na dobudowanie drogi rowerowej. Inwestycja jest powiązana z budową ronda u zbiegu z ulicami Łochowską i Lisią. Prace związane z budową ronda mają potrwać do końca października. Zakończenie pozostałych robót, które nie będą już tak uciążliwe dla kierowców, planowane jest na marzec przyszłego roku.
Druga inwestycja będzie miała miejsce na ul. Wiatrakowej. Tutaj roboty będą polegały na przebudowie skrzyżowania z ul. Nowodworską, Lenartowicza i Traugutta w Bydgoszczy. W czasie prac zostanie wyznaczony kontrpasa rowerowy na ul. Wiatrakowej. Umożliwi on bezpieczny dojazd ze Szwederowa na Stare Miasto.
Te dwie inwestycje będą kosztowały 7 mln złotych.
Trwają też prace na ul. Grunwaldzkiej. Powstaje tam siedmiokilometrowa trasa rowerowa, która połączy centrum miasta z osiedlami Czyżkówko i Osowa Góra oraz pobliskimi gminami. Ścieżki po obu stronach ulicy Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ulicy Kraszewskiego. Będą poprowadzone również wokół ronda i połączą się z trasą wybudowaną podczas przebudowy węzła Garbary i drogami, które utworzono w trakcie modernizacji węzła zachodniego (na wysokości ulicy Kraszewskiego).
W najbliższy weekend rozpoczną się pierwsze większe prace na tym terenie. Roboty na jezdni będą prowadzone w sposób połówkowy. Ulica Grunwaldzka będzie przejezdna, ale z występującymi przewężeniami.
Źródło: UMB