Wydarzenia 1 gru 2017 | Redaktor
Sprzątają po pożarze

Sprzątanie spalonego mieszkania w bloku przy ul. Tucholskiej 7/ fot. maczu

Trwa sąsiedzka akcja pomocy samotnej kobiecie, której mieszkanie przy ul. Tucholskiej 7 spłonęło w pożarze spowodowanym zwarciem instalacji elektrycznej.

Przypomnijmy, pożar wybuchł w sobotę (18 listopada) wieczorem w mieszkaniu na czwartym piętrze bloku. Prawdopodobnie przyczyną wybuchu ognia było zwarcie instalacji elektrycznej. Strażacy wynieśli z pomieszczenia nieprzytomną lokatorkę. Kobieta została przewieziona do szpitala. Sensacyjna informacja obiegła wszystkie serwisy internetowe.

Historia ma wzruszający ciąg dalszy. Sąsiedzi skrzyknęli się, by pomóc w usprzątaniu i remoncie spalonego mieszkania. W czwartek (30 listopada) po południu zabrali się za porządki. Do akcji przyłączyli się też bydgoscy harcerze. Na alert stawili się młodzi ludzie z 10 Bydgoskiej Drużyny Harcerskiej „Zjawa” im. Józefa Grzesiaka „Czarnego”, należącej do Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej. W przyszłym tygodniu do pomocy przyłączą się uczniowie Zespołu Szkół Budowlanych, by odświeżyć ściany.

Relację z akcji zamieścimy w następnym numerze „Tygodnika Bydgoskiego”, który ukaże się 7 grudnia 2017 r.

10. Bydgoska Drużyna Harcerska im. Józefa Grzesiaka „Czarnego”, należącej do Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej/fot. https://sites.google.com/a/zjawa.zhr.pl/10bdh/

r

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor