Wydarzenia 29 paź 2017 | Redaktor
Strategia rozwoju Bydgoszczy. Porozmawiajmy o kulturze

Druga debata w ramach prac nad strategią rozwoju Bydgoszczy dotyczyła seniorów/ fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Ratusz zaprasza mieszkańców na trzecią debatę, która odbędzie się w ramach prac nad aktualizacją Strategii Rozwoju Bydgoszczy do 2030 roku. Poniedziałkowe (30 października) spotkanie odbędzie się pod hasłem „Twórczość”, jej współorganizatorem jest Miejskie Centrum Kultury.

Dotąd odbyły się dwie debaty – pierwsza poświęcona była młodzieży, druga – seniorom. Trzecia dotyczyć będzie spraw kultury, a jej hasłem jest „Twórczosć”.

Na debatę w roli ekspertów i komentatorów zaproszeni zostali: Marzena Matowska – dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, dr Grzegorz Kaczmarek  – społecznik, wykładowca UKW, prof. Marek Chamot – historyk, kulturoznawca, medioznawca, popularyzator historii i dziedzictwa kulturowego, publicysta i społecznik, pracownik naukowo-dydaktyczny WSG, Jacek Puzinowski  z Fundacji „Brwi” i Remigiusz Zawadzki z Fundacji Sztuki ART-HOUSE.  

Punktem wyjścia do dyskusji będzie wprowadzenie do zagadnień związanych z planowaniem strategicznym i znaczeniem wypracowania przyszłego kształtu miasta oraz wstępne, częściowe wyniki prowadzanego obecnie badania ankietowego. 

Wszystkie wnioski, komentarze i pytania dotyczące aktualizacji strategii można przesyłać na adres strategia@um.bydgoszcz.pl

Debata odbędzie się 30 października, początej o  godz. 17.00, w sali konferencyjnej hali sportowo-widowiskowej „Łuczniczka” (wejście od strony rzeki Brdy).

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor