Wydarzenia 19 gru 2018 | Redaktor
Świąteczne kartki z Łuczniczką i spichrzami poszły w świat

kartka przygotowana przez Alexandrę Podroykinę (fragment)/materiał UMB

Aż 500 propozycji Bydgoskiej Kartki Świątecznej zostało zgłoszonych na konkurs dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej. We wtorek (18 grudnia) w ratuszu z laureatami i uczestnikami spotkał się prezydent Rafał Bruski.

fot. UMB

Konkurs na Bydgoską Kartkę Świąteczną skierowany był do uczniów klas I – III szkół podstawowych. Kartkę mogli wykonać w dowolnej technice. Na konkurs spłynęło aż 500 prac z 25 bydgoskich placówek. 

Laureatami konkursu zostali Alexandra Podroykina (7 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 41, która zamknęła bydgoską Łuczniczkę w śnieżnej kuli, Alicja Chrustowska (7 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 48 – za kartkę ze składaną choinką i bydgoskimi spichrzami. Trzecim zwycięzcą został Szymon Ewleszyn (7 lat) ze Szkoły Podstawowej nr 13, który układając „warstwami” logo miasta, stworzył na kartce wyjątkową choinkę.

Od lewej prace Alexandry Podroykiny, Szymona Ewleszyna/fot. UMB

Projekty zwycięskich prac zostały przygotowane przez drukarnię jako oficjalne kartki świąteczne od prezydenta Rafała Bruskiego i przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy Moniki Matowskiej, którzy byli organizatorami konkursu.

praca Alicji Chrustowskiej/fot. UMB

Oprócz zwycięskich kartek, wyróżniono również 20 innych nadesłanych na konkurs prac. 

źródło: Oficjalny Serwis Bydgoszczy

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor