Wydarzenia 23 sty 2019 | Redaktor
Trybuna B na Polonii nadal czeka na wykonawcę

Jesienią trwały pracy rozbiórkowe/fot. Anna Kopeć (archwium)

W poniedziałek (21 stycznia) miasto po raz kolejny przedłużyło przetarg na budowę trybuny wschodniej „B” na stadionie Polonii Bydgoszcz. Od października nie udaje się wyłonić wykonawcy tej inwestycji.

Budowa zgodnie z założeniem miała zakończyć się wiosną 2020 roku, teraz być może się to opóźni.

Pierwotnie termin składania ofert ustalono na 31 października. Potencjalni wykonawcy złożyli zapytania do oferty, miasto przedłużyło więc termin o dwa tygodnie i taki scenariusz powtarzał się kilkakrotnie. Ostatnie przedłużenie ogłoszono 21 stycznia, oznaczając termin składania i otwarcia ofert na 28 stycznia, tłumacząc to dostosowaniem projektu do wymogów m.in. Ekstraligi Żużlowej.

W międzyczasie wykonano prace rozbiórkowe budynków kolidujących z planowaną budową trybuny wschodniej w obrębie stadionu Polonii Bydgoszcz. Rozebrane zostały stare boksy, pomieszczenia gospodarcze, ogrodzenie oraz część nawierzchni. Koszt tych prac to blisko 800 tysięcy złotych.

Budowa trybuny natomiast szacowana jest na kilka milionów złotych.

Trybuna otrzyma nową strefę gastronomiczną, powstaną nowe boksy dla zawodników. Trybuny będą przybliżone do toru, co pozwoli widzom lepiej obserwować zmagania sportowców.

Konstrukcja nośna obiektu wykonana zostanie w technologii żelbetowej. Elewacja zostanie wyłożona szarymi płytkami klinkierowymi, kolorystyka siedzeń ma nawiązywać do biało-czerwonych barw Polonii. Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dostęp z poziomu terenu na poziom korony zapewni winda zewnętrzna.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor