Wydarzenia 6 cze 2018 | Redaktor
UEFA odwiedziła bydgoskie młode orły

Trening Akademii Młodych Orłów/fot. bw

Przedstawiciele UEFA przyglądali się, jak trenują podopieczni bydgoskiej Akademii Młodych Orłów na boisku przy ul. Czerkaskiej. Odwiedzili ich na treningu we wtorek (5 czerwca).

Trener Zbigniew Stefaniak. Po prawej obserwatorzy UEFA/fot. bw 

– Wizyta odbyła się w ramach kontroli procesu szkoleniowego w akademiach Polskiego Związku Piłki Nożnej – tłumaczy Zbigniew Stefaniak, znany trener, niegdyś piłkarz Zawiszy Bydgoszcz i opiekun bydgoskiej AMO. – W Polsce jest 35 akademii i wybrali właśnie Bydgoszcz.

Bydgoska AMO liczy teraz sześć grup po 16 osób. Najmłodsze roczniki to chłopcy urodzeni 2012 roku. Najstarsi urodzili się w 2007.  

Kadrę trenerską uzupełniają jeszcze szkoleniowcy młodego pokolenia Łukasz Jankowski, Krzysztof Szkaradek, Tomasz Łachowski, jednocześnie nauczyciele w bydgoskich szkołach.

Stefaniak podkreśla, że dla sztabu szkoleniowego kontrole to chleb powszedni. – Przez PZPN jesteśmy monitorowani dwa razy w miesiącu – mówi. I przyznaje: – Ale wizytacji takiego szczebla jeszcze nie mieliśmy.

Za udział dzieci w Akademii rodzice nie płacą - finansują go sponsorzy związku.  

Trener jest dobrej myśli: – Nie było żadnego podsumowania, więc merytorycznie pracujemy dobrze. Na efekty przyjdzie poczekać.

Pierwsze roczniki wyszkolone przez AMO to chłopcy, którzy kończą właśnie 14 lat.

Trener Krzysztof Szkaradek/fot. bw

Trener Tomasz Łachowski/fot. bw

Trener Łukasz Jankowski/fot. bw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor