Wydarzenia 17 lip 2017 | Wojciech Bielawa
Urząd Pracy wstrzymał wypłaty dofinansowań dla przedsiębiorców

Wypłata dofinansowań na założenie działalności gospodarczej oraz wyposażenie stanowiska pracy zostały wstrzymane. Powód? Stare rozporządzenie wykonawcze dotyczące wypłat wygasło, a nowe jest dopiero przygotowywane przez Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

„W związku z informacją Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przekazaną w dniu 05.07.2017r. - Powiatowy Urząd Pracy w Bydgoszczy uprzejmie informuje, iż wstrzymuje zawieranie nowych umów oraz rozpatrywanie wniosków: o refundację kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy oraz o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej.” - taka informacje pojawiła się na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Bydgoszczy. Strumień z pieniędzmi został wstrzymany w całym kraju.

W Bydgoszczy na wypłatę dofinansowania czeka aktualnie około 10 podmiotów. Są to firmy, które chcą zatrudnić osoby bezrobotne, jak i osoby bezrobotne, które otwierają własny biznes. Pieniądze zostały zamrożone. - 1 lipca straciły moc prawną zarządzenia wykonawcze na podstawie których wypłacaliśmy dofinansowania. Niestety Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie wydało nowych. Nie wiemy dokładnie kiedy zostaną wydane nowe rozporządzenia, ale to prawdopodobnie kwestia dni, może tygodni – mówi Tomasz Zawiszewski, dyrektor bydgoskiego PUP. - Zdajemy sobie sprawę, że dla osób i firm czekających na pieniądze to z spore utrudnienie. Kiedy tylko minister da zielone światło, od razu będziemy przelewać pieniądze i rozpatrywać nowe wnioski – zapewnia Zawiszewski.

Bezrobotni zarejestrowani w Urzędzie Pracy w Bydgoszczy mogą aplikować o środki z Europejskiego Funduszu Społecznego i Funduszu Pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej w maksymalnej kwocie 20 000 złotych.

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący