Wydarzenia 29 gru 2017 | Redaktor
Urząd wojewódzki: decyzja gloryfikująca ustrój totalitarny

Jak informuje urząd, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podejmie "przewidziane prawem działania"/ fot. Anna Kopeć

Bydgoscy radni głosami PO i SLD Lewica Razem zadecydowali 28 grudnia o przywróceniu poprzednich nazw dwóch ulic podległych tzw. ustawie dekomunizacyjnej.

„Przyjmujemy tę decyzję jako niezrozumiałą, godzącą w dobre imię śp. Lecha Kaczyńskiego i śp. Bernarda Śliwińskiego, a także gloryfikującą ustrój totalitarny. Stało się to z wielką szkodą dla wizerunku miasta Bydgoszczy w Polsce i świecie. Zaledwie kilkanaście godzin po wejściu w życie zarządzeń zastępczych wojewody Mikołaja Bogdanowicza, radni przegłosowali uchwały przywracające poprzednie nazwy ulic: al. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i ul. Bernarda Śliwińskiego na al. Planu 6-letniego i ul. Przodowników Pracy” - czytamy w oświadczeniu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Warto pamiętać, że tzw. ustawa dekomunizacyjna została przyjęta zdecydowaną większością głosów. Poparli ją zarówno parlamentarzyści ugrupowań rządzących, jak i opozycji, w tym również z naszego województwa. „Tym bardziej wczorajsze decyzje mającej większość w Bydgoszczy koalicji PO-SLD budzą zdumienie i pytania o celowość tych działań” - czytamy w oświadczeniu.

Jak informuje urząd, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz „w trybie postępowania nadzorczego wnikliwie przeanalizuje całą sytuację, a następnie podejmie przewidziane prawem działania”.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor