Wydarzenia 28 cze 16:07 | kd
Wakacje bez nudy z Objazdowym Domem Kultury!

Kukiełkowe przedstawienie, warsztaty, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji czekać będzie na dzieci spędzające czas na lokalnych placach zabaw. Już 7 lipca rusza akcja "Objazdowy Dom Kultury" - seria 8 mini wydarzeń odbywających się co czwartek w różnych częściach Bydgoszczy. Wydarzenia powstają dzięki wsparciu Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Dzięki Bydgoskiemu Budżetowi Obywatelskiemu w te wakacje nie będzie nudy. W każdy czwartek lipca i sierpnia lokalne place zabaw będą odwiedzać animatorzy, którzy w godzinach 15.00 - 19.00 przeprowadzą dla dzieci super zabawy. W programie min. bajka stoliczkowa o czerwonym kapturku, wspólne zabawy, malowanie buzi, balonowe zoo i warsztaty plastyczne. Wszystko to tuż za rogiem na lokalnych placach zabaw. 

Pomysł na taką akcję zgłosili przedstawiciele Stowarzyszenia Obywatel Działa. 

Sami mamy dzieci i wiemy, że w wakacje na placach zabaw spędza się dużo czasu. Pomyśleliśmy, że można urozmaicić ten czas dzieciom, które spędzają na nich czas. Pomysł spotkał się z dużym odzewem w trakcie głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Dzięki niemu możemy zorganizować aż 8 mini-eventów. Celowo wybraliśmy czwartek na dzień naszych akcji. Wiem, że w weekendy w naszym mieście bardzo dużo się dzieje. Uważamy, że środek tygodnia również można zagospodarować

- mówił Filip Krauze, pomysłodawca projektu.

Objazdowy Dom Kultury dotrze do prawie każdego większego osiedla w Bydgoszczy. Pierwsze wydarzenie już na osiedlu Górzyskowo 7 lipca a cała akcja zakończy się na Wzgórzu Wolności 25 sierpnia. Dokładny program poniżej:

Data

Osiedle

Ulica

07/07

Osiedle Górzyskowo

ul.Gersona 5

14/07

Osiedle Błonie

Skwer 16. Pułku Ułanów Wielkopolskich

21/07

Osiedle Bartodzieje

plac przy plaży nad Balatonem

29/07

Osiedle Nowy Fordon

Góra Szybowcowa, ul.Twardzickiego

04/08

Osiedle Wilczak-Jary

Planty nad Kanałem Bydgoskim (od strony ul.Nakielskiej)

11/08

Osiedle Wyżyny

Skwer A.Krzyżanowskiego – Wilka

18/08

Osiedle Leśne

Skwer Pomorskiego Okręgu wojskowego

25/08

Osiedle Wzgórze Wolności

plac zabaw przy szkole nr 56 przy ul.Karpackiej

 

Szczegóły dotyczące akcji można znaleźć na stronie organizowanej akcji: facebook.com/objazdowydomkultury.

Zadanie jest finansowane z budżetu miasta Bydgoszcz.

kd Autor