Wydarzenia 18 lut 2019 | Redaktor
Ważne dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Jest unijna kasa

fot. archiwum

Urząd Marszałkowski przygotował wsparcie dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z regionu. Podczas spotkań informacyjnych zaprezentuje, jak je uzyskać. Najbliższe konsultacje odbędą się we wtorek (19 lutego) w Inowrocławiu i Bydgoszczy.

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich prowadzone przez Urząd Marszałkowski organizują bezpłatne spotkania informacyjne poświęcone możliwościom pozyskania środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z regionu w ramach instrumentów finansowych oraz aktualnych konkursów ze środków unijnych.

Spotkania skierowane są do spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Prowadzone przez Urząd Marszałkowski lokalne Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich informować będą o możliwościach pozyskania wsparcia ze środków europejskich, które można przeznaczyć m.in. na ocieplanie budynków, wymianę pokrycia dachowego oraz stolarki okiennej i drzwiowej, montaż energooszczędnego oświetlenia, przebudowę systemów grzewczych, przemodelowanie systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, zastosowanie automatycznych systemów zarządzania budynkiem, a także zastosowania rozwiązań w dziedzinie zielonej energii. Uczestnicy spotkań będą mogli również pozyskać informacje na temat mechanizmu funkcjonowania niskooprocentowanych pożyczek unijnych przeznaczonych dla spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych z regionu. W programie przewidziano także czas na indywidualne konsultacje.

Terminy i miejsca spotkań:

19 lutego 2019 r.

  • Bydgoszcz – Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy, ul. Gimnazjalna 2a, sala konferencyjna (parter). Spotkanie odbędzie się w godzinach od 12.30 do 15.30.
  • Inowrocław – Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Inowrocławiu, Aleja    Niepodległości 4, sala nr 227 (II piętro). Spotkanie odbędzie się w godzinach od 10 do 13.

Osoby i instytucje zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o rejestrację telefoniczną, mailową lub poprzez formularz zgłoszeniowy. Wszystkie dane kontaktowe tutaj, formularz zgłoszeniowy dla Bydgoszczy dostępny tutaj.

Źródło: Urząd Marszałkowski w Toruniu

 

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor