Wydarzenia 29 maj 2017 | Wojciech Bielawa
Zawisza Bydgoszcz awansował do A klasy

Zawisza Bydgoszcz awansował do A klasy / fot. Anna Kopeć

Tylko rok bydgoski Zawisza spędził w najniższej klasie rozgrywkowej. W niedzielę niebiesko-czarni awansowali do A klasy. Wszystko dzięki okazałemu zwycięstwu z Victorią Kołaczkowo (6:1) i niespodziewanej porażce Wisły Fordon z Iskrą Zamość Rynarzewo (3:4).

W sobotnie popołudnie SP Zawisza Bydgoszcz gładko pokonał 6:1 Victorię Kołaczkowo. Był to 16 z rzędu wygrany mecz przez bydgoski zespół. Zawisza przegrał tylko raz, na inaugurację rozgrywek z Wisłą Fordon. To jedyna drużyna, która rywalizowała o awans z Zawiszą. W niedzielę wiślacy niespodziewanie przegrali jednak 3:4 z Victorią Zamość Kołaczkowo, przedostatnią drużyną B-klasy i pogrzebali swoje szanse na awans. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek SP Zawisza ma na koncie 48 punktów, Wisła Fordon – 39. Nawet więc jeśli Zawisza przegra wszystkie kolejne mecze, a Wisła wygra, to o awansie zdecyduje bezpośredni bilans. Ten lepszy ma Stowarzyszenie Piłkarskie (1:2 i 3:0).

Wszystko wskazuje na to, że za tydzień SP Zawisza będzie pauzował i mecz wygra walkowerem. „Olimpia Wtelno jako gospodarz, nie zorganizuje w 20. kolejce meczu z bydgoską drużyną. Do dzisiaj nie pojawiły się żadne informacje odnośnie miejsca, daty i godziny meczu. Regulaminowy termin został więc niedotrzymany.” - informuje Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza. Kolejny mecz odbędzie się w niedzielę 11 czerwca o godz. 11. Zawisza w Potulicach podejmie outsidera rozgrywek – Skrę Paterek. Ogranizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania i fetowania awansu na stadionie.

„Drużyna prowadzona przez Stowarzyszenie Piłkarskie świetnie zrealizowała postawiony przed nią cel. Gratulacje i podziękowania należą się piłkarzom, trenerowi Patrykowi Zarosie, jak również szkoleniowcowi, którego już nie ma z drużyną – Dawidowi Niezbeckiemu, a także sponsorom i wszystkim osobom, w jakikolwiek sposób wspierającym Stowarzyszenie Piłkarskie. Bez ich działania nie byłoby tego sportowego sukcesu. Na szczególne podziękowania zasłużyli kibice, którzy na każdym meczu wspierali swoją ukochaną drużynę.

Osobne podziękowania kierujemy do prezesa i zarazem trenera Dębu Potulice – Krzysztofa Ksobiaka, a także do Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią w osobie Pani Dyrektor Anny Biniakowskiej oraz do Burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią – Pana Sławomira Napierały. Dzięki wymienionym Zawisza Bydgoszcz miał udostępnione boisko w Potulicach.” - czytamy w oświadczeniu SP Zawisza Bydgoszcz.

 

Zawisza Bydgoszcz – Victoria Kołaczkowo 6:1

Bramki: Adrian Brzeziński (16), Bartosz Stoppel (24), Damian Nowak (28), Krystian Jabłoński (47), Wojciech Ruczyński (63), Damian Wąsikowski (66-sam.) - Bartosz Staśkiewicz (34).

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący