Wydarzenia 1 lis 12:34 | kp
Zbiórka na leczenie dr Alicji Szmaus-Jackowskiej z UKW. Wykładowczyni walczy z guzem mózgu

fot. pomagam.pl

Pod koniec sierpnia u dr Alicja Szmaus-Jackowskiejm, która pracuje na Wydziale Psychologi Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, zdiagnozowano guza mózgu. Wynik histopatologiczny to glejak wielopostaciowy IV stopnia. Współpracownicy chcą pomóc pani Alicji w walce z chorobą i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na jej leczenie.

W przypadku dr Alicji Szmaus-Jackowskiej dotychczasowe leczenie nie przyniosło efektu, a radioterapia i chemioterapia nie działają. Nadzieją jest NanoTherm. Jednak specjalistyczna terapia doguzowa oparta na zastosowaniu nanocząsteczek jest sporym wydatkiem. Koszt leczenia to kwota rzędu 20.000 – 40.000 euro.

Zbiórkę na portalu pomagam.pl utworzyli pracownicy Wydziału Psychologii UKW. – Nie chcemy pozwolić na to, by choroba odebrała bliską naszym sercom osobę. Dlatego, za zgodą Ali i jej rodziny, zakładamy zbiórkę, która może pomóc w jej leczeniu – wyjaśniają.

fot. pomagam.pl

Pani Alicja z bydgoską uczelnią związana jest od 1999 roku. Prywatnie żona i matka dwójki dzieci, aktywna sportowo, interesuje się poezją, literaturą i muzyką. Założony cel zbiórki na jej leczenie to 150 tysięcy złotych. Aktualnie zebrano prawie 70 tysięcy. Każdy, kto chce pomóc, może dołożyć swoją cegiełkę na stronie zbiórki.

źródło: pomagam.pl

kp Autor