Wydarzenia 5 kwi 2018 | Redaktor
Zbliża się Grand PiK 2018

19 utworów zgłoszonych przez uczestników z całej Polski walczyć będzie o nagrody w Międzynarodowym Konkursie Artystycznych Form Radiowych i Warsztatach Sztuki Radiowej „Grand PiK 2018".

Tegoroczna impreza organizowana przez Polskie Radio PiK potrwa od 9 do 13 kwietnia.

Każdego dnia, w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, odbywać się będą prezentacje zgłoszonych utworów - słuchowisk, reportaży i utworów z pogranicza tych dwóch gatunków. Łącznie uczestnicy z całej Polski zgłosili 19 utworów, których można już posłuchać na stronie www.radiopik.pl

Prezentacja każdego z utworów zakończona będzie dyskusją warsztatową, moderowaną przez Agnieszkę Czyżewską-Jacquemet, laureatkę wielu nagród ogólnopolskich i międzynarodowych. W programie tegorocznej imprezy ponadto znajdą się wykłady naukowców pracujących w katedrach dziennikarstwa na uczelniach z regionu.

Cała impreza zakończy się w czwartek (12 kwietnia) o godz. 18.00 uroczystą Galą Finałową, podczas której ogłoszone zostaną wyniki konkursu, wręczone zostaną nagrody, a na zakończenie z recitalem wystąpi Jacek Wójcicki.

Do konkursu można było zgłaszać utwory powstałe po 1 maja 2017 r., będące przejawem działalności twórczej o indywidualnym charakterze, odznaczające się artystyczną formą przekazywanych treści. Wyróżnione w poprzednich edycjach imprezy dzieła, z powodzeniem uczestniczyły później w wielu międzynarodowych konkursach, promując polską radiofonię.

Wartość głównej nagrody finansowej Konkursu Grand PiK 2018 to 15 tysięcy złotych.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor