Zdrowie i uroda 30 gru 2020 | kd
3,5 tysiąca  szczepionek przeciw COVID-19 dla szpitali w kujawsko-pomorskim

Niemal 3,5 tys. szczepionek przeciw COVID-19 dostarczyła już do kujawsko-pomorskich szpitali Agencja Rezerw Materiałowych. Trwa proces dystrybucji kolejnych partii szczepionek. Jest to jedna z najbardziej złożonych operacji logistycznych w historii Polski.

Szczepionki dla priorytetowej grupy „zero” otrzymało do tej pory 20 szpitali węzłowych: w Aleksandrowie Kujawskim, Brodnicy, Bydgoszczy, Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Inowrocławiu, Lipnie, Mogilnie, Radziejowie, Toruniu, Więcborku, Włocławku i Żninie.

Po 300 dawek otrzymały szpitale w Toruniu: Wojewódzki Szpital Zespolony Im. L. Rydygiera i SPZOZ Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika. Sześć szpitali w Bydgoszczy otrzymało łącznie 975 dawek szczepionki.

Do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu, w którym już w niedzielę 27 grudnia rozpoczęły się pierwsze szczepienia, dostarczonych zostało do tej pory 225 dawek szczepionki.

Najświeższe doniesienia, komunikaty i wskazówki, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także założenia Narodowego Programu Szczepień dostępne są na stronie gov.pl/szczepimysie. Informacje dotyczące procedury zgłaszania medyków do szczepień, można znaleźć pod linkiem.

 

Oddział Informacji i Analiz Biuro Wojewody Kujawsko-Pomorskiego

kd Autor