Zdrowie i uroda 23 maj 2019 | Redaktor
Jakie kosmetyki są bezpieczne dla zdrowia?

fragment plakatu/facebook

„Kosmetyki a płodność”- tak brzmi nazwa warsztatów organizowanych w sobotę (25 maja) przez Centrum Nowe Życie w Bydgoszczy. O tym, jak kosmetyki mogą wpływać na nasze zdrowie, opowie kosmetolog Anna Zainczkowska.

Spotkanie będzie miało na celu uświadomienie słuchaczom, że niektóre kosmetyki pomimo atestów, nie pozostają bez wpływu na funkcjonowanie naszego organizmu. W pierwszej części usłyszmy o składach kosmetyków oraz o tym, jak one mogą wpływać na nasz organizm. Druga część dotyczyć będzie dostępnych badań naukowych na temat toksyczności rożnych składników, wpływu na zdrowie, a szczególnie układ hormonalny i na płodność. Na zakończenie Anna Zainczkowska opowie o istniejących rozwiązaniach na rynku kosmetycznym, czym warto kierować się podczas zakupu kosmetyków oraz o korzyściach zdrowotnych wynikających z używania naturalnych kosmetyków.

Jak wskazuje właścicielka Eco Day Spa, gabinetu kosmetyki naturalnej, co do większości drogeryjnych kosmetyków nie mamy pewnych i pełnych informacji, jeśli chodzi o ich skład. Jeden przebadany składnik na kilka innych nie czyni kosmetyku bezpiecznym. - Na wyróżnienie zasługują firmy, które produkują kosmetyki z surowców naturalnych, np. olej arganowy, masło shea i ekstrakty roślinne, ponieważ są to kosmetyki, które organizm w bardzo łatwy sposób potrafi zmetabolizować i wykorzystać na korzyść zdrowia i piękna - mówi kosmetolog.

Dodaje, że w kosmetykach zawarte są związki, które, jak potwierdzają badania, działają podobnie do hormonów. - Mogą modulować gospodarkę hormonalną w stronę kobiecą albo męską, czyli działają feminizująco albo przyczyniają się do stymulacji nadmiaru owłosienia u kobiety i wywołania cech męskich. Kosmetyki o niezbadanym składzie mogą także przyczynić się do trudności z zajściem w ciążę - tłumaczy Anna Zainczkowska. Dodaje, że nie ma sensu „straszyć" kosmetykami, bo każdy organizm jest inny, ale trzeba zdawać sobie sprawę, że używanie nieodpowiednich dla nas produktów może negatywnie wpływać na organizm, powodować choroby, nowotwory czy zaburzać gospodarkę hormonalną.

Prowadząca, podczas konferencji odwoływać się będzie do badań naukowców. - Przyjęłam strategię, że prowadzę gabinet naturalny, korzystam z kosmetyków, których składniki są bezpieczne W swojej pracy czerpię z informacji zawartych na portalu EWG (Environmental Working Group), którego misją jest umożliwienie ludziom zdrowszego życia w zdrowszym środowisku - mówi.

Spotkanie, które odbędzie się w najbliższą sobotę (25 maja) o godz. 10.00 w Domu Polskim, (ul. Grodzka 1) kierowane jest do osób, które mają problemy z gospodarką hormonalną, do par starających się o poczęcie dziecka, a także, jak tłumaczy prowadząca, do rodziców, którzy chcą ustrzec dzieci przez możliwymi niebezpieczeństwami i wszystkich osób, które chcą „świadomie i odpowiedzialnie żyć".

Wstęp 20 zł
Rabat dla par i mam z córkami
Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem
+48 52 510 89 00.

sw

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor