Zdrowie i uroda 5 mar 2017 | Redaktor
Najbezpieczniejsze kosmetyki zrobisz w domu sama

Aby codzienna pielęgnacja skóry była właściwa, musimy wiedzieć, jaki mamy typ cery

Aby pielęgnacja dała lepsze rezultaty, włącz oleje do swojej diety. Najlepiej spożywać jedną łyżkę oleju dziennie, na czczo. Smak i zapach nie jest zbyt zachęcający, ale warto się przełamać.

Zbliżająca się wiosna jest odpowiednim momentem, aby zadbać o swoją skórę i przygotować ją na słoneczne i upalne dni. Jak to zrobić? Po pierwsze – należy zweryfikować, w jakim stanie jest nasza skóra i czego najbardziej w tej chwili potrzebuje. Może być to na przykład głębokie nawilżenie. Po drugie – wedle zasady – idzie wiosna, pora na zmiany – warto zadbać o właściwą dietę. Może okazać się, że problemy, z jakimi borykamy się na co dzień podczas pielęgnacji skóry wynikają z zakwaszenia organizmu. Może być też konieczne oczyszczenie organizmu, czyli popularny ostatnimi czasu detoks.

Aby codzienna domowa pielęgnacja skóry była właściwa, trzeba wiedzieć, jaki mamy typ cery. Bierzemy pod uwagę wszystko – jak reaguje na zmiany temperatury, co toleruje, czy jest tendencja do powstawania wyprysków, łuszczenia się itp. Najlepszym sposobem na upewnienie się, czy właściwie zdiagnozowaliśmy swój typ cery, jest zasięgnięcie porady wykwalifikowanego kosmetologa. Osoba o takim wykształceniu, w oparciu o wywiad oraz inne metody diagnozowania skóry, już po chwili będzie w stanie ocenić typ cery, a także doradzić, w jak właściwie o nią dbać.

Drogeryjne półki uginają się pod ciężarem przeróżnych „cud-kremów”, masek, maseczek, peelingów, których skład chemiczny jest niczym tablica Mendelejewa. Nie wiadomo, co wybrać, jak stosować. A tymczasem najlepsze i najbezpieczniejsze dla naszego zdrowia i piękna kosmetyki można przygotować samemu w domu. Wystarczy odrobina zaangażowania, chęci poszerzania swojej wiedzy i świadomości na temat zdrowia.

Na początek zamień swój specyfik do demakijażu twarzy na olej. Zwróć uwagę, żeby był to olej nierafinowany, tłoczony na zimno. Takim olejem jest np. olej z wiesiołka czy lniany. Prosta zmiana, a nasza skóra po pewnym czasie odwdzięczy się pięknym blaskiem i nawilżeniem. Makijaż zostanie dokładnie zmyty, przywracając przy tym optymalne pH skóry, w przeciwieństwie do silnych detergentów stosowanych przy produkcji mleczek czy płynów micelarnych do demakijażu. Następnie, jeśli chcesz uzyskać efekt odświeżenia, umyj twarz wodą. Troszcząc się o skórę w ten sposób, można być pewnym, że jest to korzystne dla każdego typu cery, bez względu na to, z jakimi niedoskonałościami bądź problemami się boryka.

Aby taka pielęgnacja dała lepsze rezultaty, włącz oleje do swojej diety. Najlepiej spożywać jedną łyżkę oleju dziennie, na czczo. Smak i zapach nie jest zbyt zachęcający, ale warto się przełamać. Taka kuracja wspomaga odpowiednie wchłanianie witamin, a także pozwala na uzupełnienie nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dzięki temu komórki naszego organizmu, pracują sprawniej, usuwają zbędne toksyny. W ten sposób zapewnisz swojej skórze zdrowy, promienny wygląd i odpowiednie nawilżenie od wewnątrz. Widocznych i odczuwalnych efektów można spodziewać się po ok. 2–3 miesiącach regularnego stosowania.

Anna Zainczkowska – kosmetolog
Karolina Grzeca – kosmetolog, dietetyk
Miejska Farma Day SPA

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor