Żużel 10 lis 11:35 | mk
Abramczyk Polonia zaprezentowała skład na sezon 2022

fot. Urząd Miasta Bydgoszczy, Bydgoszcz.pl

Zespół Abramczyk Polonii Bydgoszcz we wtorek (9 listopada) przedstawił skład zespołu na nowy sezon.  – Z dużą pokorą podchodzimy do rywali, nikogo nie lekceważymy, ale naszym celem jest wejście na sam szczyt i awans do ekstraligi – mówił Jerzy Kanclerz, prezes ŻKS Polonii.

Oficjalna prezentacja z udziałem żużlowców, działaczy, sponsorów oraz prezydenta Rafała Bruskiego odbyła się w ratuszu.

W barwach Polonii nie będą jeździć już m.in. Wadim Tarasienko (pozyskał go ZOOleszcz DPV GKM Grudziądz), David Bellego (Fogo Unia Leszno), Grzegorz Zengota, Andreas Lyager (obaj ROW Rybnik), Adrian Gała (Zdunek Wybrzeże Gdańsk).

Nowymi nabytkami są zawodnicy z doświadczeniem w ekstralidze: Słoweniec Matej Žagar, Duńczyk Kenneth Bjerre, Adrian Miedziński, który do Bydgoszczy przenosi się z Apatora Toruń.

Polonię nadal reprezentować będzie Daniel Jeleniewski. Zawodnikami do lat 24 będą Rosjanin Roman Lachbaum i Łotysz Oleg Michaiłow. Liderem formacji młodzieżowej ma być wychowanek Polonii, Wiktor Przyjemski. Jako ostatni do zespołu dołączył pozyskany z Unii Tarnów Przemysław Konieczny.

– Trzymam kciuki, by w kolejnym sezonie żużlowcy z Bydgoszczy awansowali na wyższy szczebel, a więc do ekstraligi – zwrócił się do zawodników prezydent Bruski. Walkę o ten cel zapowiada prezes Jerzy Kanclerz.  – Z dużą pokorą podchodzimy do rywali, nikogo nie lekceważymy, ale naszym celem jest wejście na sam szczyt i awans do ekstraligi – mówił.

Kadra Abramczyk Polonii: Matej Žagar, Kenneth Bjerre, Adrian Miedziński, Daniel Jeleniewski, Oleg Michaiłow, Roman Lachbaum, Wiktor Przyjemski, Przemysław Konieczny, Bartosz Głogowski, Aaron Grysiak, Hubert Gąsior. Trener: Jacek Woźniak. Menager: Krzysztof Kanclerz

Na podstawie komunikatu Oficjalnego Serwiu Bydgoszczy (Bydgoszcz.pl)

 

mk Autor