Żużel 7 lis 2019 | Redaktor
Prezes Kanclerz odkrył nowe karty Polonii [POLONIA1920.PL]

fot. polonia1920.pl

Podczas czwartkowej (7 listopada) konferencji na Polonii, prezes Jerzy Kanclerz ogłosił nazwiska dwóch kolejnych żużlowców bydgoskiej drużyny.  Przekazał też, kto będzie kapitanem w sezonie 2020 i zdradził informację o porozumieniu z młodym talentem BTŻ-u Bydgoszcz.

Na konferencji padły dwa nazwiska nowych zawodników, z którymi podpisano kontrakty. Pierwszym z nich jest Andreas Lyager. Duńczyk w jedenastu meczach uzyskał średnią 2,226 (piąte miejsce w lidze) i stanowił o sile pilskiej Polonii.

Kolejnym świeżo zakontraktowanym żużlowcem został 19-letni Brayden McGuinnes. Autralijczyk był obserwowany podczas treningu, klub wiąże z nim duże nadzieje. Startował w Nice Cup na torach w Gdańsku i Grudziądzu, gdzie zanotował bardzo dobre występy.

Z klubem 3-letnim kontraktem związał się Wiktor Przyjemski. Podopieczny trenera Jacka Woźniaka jest triumfatorem Pucharu Ekstraligi. To cykl zawodów, w których zawodnicy ścigają się na motocyklach o pojemności 250cc. Zwycięstwo zagwarantował sobie w wyścigu dodatkowym.

Na celowniku prezesa Kanclerza są jeszcze Krzysztof Lewandowski i Bartosz Głogowski z BTŻ-u.

Na konferencji był również obecny tegoroczny kapitan zespołu Kamil Brzozowski. Pozostanie nim także na sezon 2020. 32-latek na konferencji uroczyście przedłużył umowę.

Właściciel Polonii zapowiedział również, że nadal będzie prowadził działania mające na celu wzmocnienie drużyny, szczególności dotyczy to formacji juniorskiej. Cały czas prowadzone są rozmowy z Mateuszem Tonderem.

Oprócz tego padły podziękowania dla samych żużlowców za osiągnięte sukcesy, kibiców, sponsorów i mediów.

Przypomnijmy, że w sobotę (2 listopada) przedstawiono już dwóch nowych zawodników. Są nimi David Bellego (najskuteczniejszy zawodnik II ligi, Francuz był również liderem PSŻ Poznań) i Kai Huckenbeck, który przybył z Orła Łódź. W poniedziałek ogłoszony został kontrakt Mateusza Błażykowskiego. Młodzieżowiec opuścił Start Gniezno.

Swoje kontrakty mają ważne lub przedłużyli: Kamil Brzozowski, Josh Grajczonek, Dimitri Berge, Matić Ivacić i Tomasz Orwat i Mateusz Jagła.

Marcin Jędrzejewski odszedł do Wilków Krosno. René Bach dołączył do Kolejarza Opole. Valentin Grobauer i Andriej Smetana nie mają jeszcze nowych pracodawców w polskiej lidze.

Miłosz Kalaczyński, polonia1920.pl

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor