Żużel 26 lip 2018 | Redaktor
Prezydent: Rozbiórka trybuny na stadionie Polonii jeszcze w tym roku

Wizualizacja nowej trybuny stadionu Polonii Bydgoszcz / mat. Stowarzyszenie Pomagamy Polonii

Prezydent Rafał Bruski zapowiedział dziś (26 lipca), że jesienią tego roku rozpoczną się prace przy modernizacji stadionu Polonii.

Dwa tygodnie temu w lokalnych mediach pojawiła się informacja, że przebudowa trybun stadionu bydgoskiej Polonii została odsunięta w czasie i rozpocznie się najwcześniej w przyszłym roku.

W ratuszu zawrzało. Jak podał serwis bydgoszcz.wyborcza.pl prezydent o opóźnieniu nie widział: „Jeszcze kilka tygodni temu, w serii debat, tłumaczył mieszkańcom, że budowa ruszy w tym roku. (…) Rafał Bruski wrócił z urlopu, by zdyscyplinować urzędników. Mają zrobić wszystko, by przyspieszyć przetarg oraz budowę obiektu.” - donosił portal dziesięć dni temu.

Od tamtej pory w Urzędzie Miasta odbyły się dwie narady w sprawie Polonii. W środę (25 lipca) prezydent spotkał się z projektantami, a dziś oficjalnie wypowiedział się w sprawie inwestycji.

- W połowie sierpnia ogłosimy przetarg na rozbiórkę starej trybuny na przeciwległej prostej, a we wrześniu ogłosimy przetarg budowę nowej. Nie będziemy zwlekać i chcemy jak najszybciej przystąpić do prac związanych z przebudową stadionu – zadeklarował podczas konferencji prasowej prezydent Rafał Bruski. - Na pewno prace rozbiórkowe rozpoczną się w październiku, o ile oczywiście rynek budowlany odpowie na to, że chcemy trybunę rozebrać. Mam nadzieję, że znajdziemy taką firmę w przetargu, a jeśli nie, to poszukamy zlecenia z wolnej reki. Prace budowlane będą kontynuowane w przyszłym roku – zapewnił prezydent.

Ciężki sprzęt na pewno nie wjedzie na stadion wcześniej niż 7 października. Tego dnia na obiektach Polonii odbędzie się charytatywny turniej „Asy dla Tomasza Golloba”.

W przetargu na budowę nowej trybuny na stadionie przy ul. Sportowej istotnym elementem będzie czas realizacji. - W tej lokalizacji prace na dwie zmiany nie będą przeszkadzać. Jesteśmy umówieni z władzami klubu, aby wyburzenia i prace budowlane skorelować z sezonem żużlowym – dodał Rafał Bruski.

Wizualizacja nowej trybuny stadionu Polonii Bydgoszcz / mat. Stowarzyszenie Pomagamy Polonii

wb

 

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor