Żużel 4 wrz 2018 | Redaktor
Przetarg na remont Polonii przedłuża się

Wizualizacja stadionu Polonii Bydgoszcz po modernizacji / źródło: UMB

Na składanie ofert wykonawcy mieli czas do 3 września. Jednak miasto przedłużyło termin do kolejnego poniedziałku (10 września).

Temat modernizacji stadionu Polonii cięgnie się już od kilku lat. W zeszłym roku mówiono nawet o terminach rozpoczęcia prac budowlanych, jednak nic się nie wydarzyło. Na początku roku zapowiedziano, że modernizacja dojdzie do skutku jesienią, a prace rozpoczną się po zakończeniu sezonu. Przetarg miał być ogłoszony na przełomie czerwca i lipca, po przeprowadzeniu postępowania związanego z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Jednak kolejne zmiany w projekcie opóźniły ten termin.

W sierpniu ratusz w końcu ogłosił przetarg na pierwszą część prac, czyli rozbiórkę starej trybuny wschodniej i oczyszczenie terenu pod budowę nowej. Wstępnie termin składania ofert wyznaczono na 3 września.

Jednak „w związku z przygotowaniem odpowiedzi na pytania, które wpłynęły w przedmiotowym postępowaniu” miasto przedłużyło czas do kolejnego poniedziałku (10 września).

Po podpisaniu umowy, prace rozbiórkowe zajmą około 10 tygodni. Ciężki sprzęt może wjechać na stadion dopiero po 7 października. Tego dnia na obiektach Polonii odbędzie się charytatywny turniej „Asy dla Tomasza Golloba”. Ponadto jeszcze w tym roku w osobnym postępowaniu zostaną zlecone prace związane z budową nowej trybuny.

Po modernizacji stadion ma lepiej odpowiadać potrzebom żużlowców i kibiców. Ma powstać nowa strefa gastronomiczna dla kibiców oraz nowe boksy dla zawodników. Kolorystyka będzie nawiązywała do biało-czerwonych barw Polonii, a trybuny mają być bliżej toru.

Redaktor

Redaktor Autor

Redaktor