Żużel 26 lip 2018 | Wojciech Bielawa
Żużlowe asy pojadą dla Tomasza Golloba [ZAPOWIEDŹ]

Tomkowi ta pomoc się należy - mówił Jerzy Kanclerz, pomysłodawca i organizator turnieju/fot. Anna Kopeć

W niedzielę (7 października) na stadionie bydgoskiej Polonii odbędzie się turniej „Asy dla Tomasza Golloba”. W charytatywnym turnieju będą ścigać się najlepsi żużlowy na świecie.

- Tomkowi ta pomoc się należy. Musimy coś Tomkowi dać. Tomek wystartował w barwach Polonii Bydgoszcz w 272 spotkaniach, objechał 1041 wyścigów i myślę, że tym samym zasłużył na szacunek. Dla naszego miasta zrobił bardzo dużo – mówi Jerzy Kanclerz, organizator turnieju „Asy dla Tomasza Golloba” i przyjaciel indywidulnego mistrza świata z 2010 roku.

Zawodów z tak dobrą obsadą nie było w naszym mieście od lat. W niedzielę, 7 października na bydgoskim torze zobaczymy najlepszych żużlowców świata, czołówkę tegorocznego cyklu Grand Prix. Udział w charytatywnym turnieju potwierdziło 13 zawodników, w tym dwaj mistrzowie świata: Amerykanin Greg Hancock i Brytyjczyk Tai Woffinden, który przewodzi stawce w cyklu Grand Prix 2018. Bydgoscy kibice zobaczą na torze także byłych zawodników Polonii: Emila Sajfutdinowa (Rosja), Andreasa Jonssona (Szwecja), Krzysztofa Buczkowskiego, Piotra Protasiewicza i Szymona Woźniaka. Na starcie pojawią się także czołowi polski żużlowcy – Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej i Przemysław Pawlicki oraz Rosjanin Artiom Łaguta. Pierwszym rezerwowym będzie młodzieżowiec Tomasz Orwat, wychowanek bydgoskiej Polonii. - Mamy jeszcze siedmiu kandydatów do obsadzenia trzech ostatnich miejsc w turnieju – mówi Jerzy Kanclerz, pomysłodawca i organizator zawodów.

Turniej „Asy dla Tomasza Golloba” odbędzie się na stadionie Polonii przy ul. Sportowej w niedzielę, 7 października o godz. 15. Bilety (w cenie: 200 zł – Trybuna Główna, 35zł – sektor B normalny, 25 – sektor B ulgowy, 25 – sektor C normalny, 15 zł – sektor C ulgowy) będzie można kupić od 1 października w kasach Polonii. 20 sierpnia pojawią się także vouchery, które potem będą wymieniane na bilety. W dniu imprezy kibice, będą także mogli nabyć książkę „Ostatni wiraż” o Tomaszu Gollobie autorstwa Jerzego Kanclerza oraz wiele innych gadżetów związanych z naszym mistrzem, m.in. koszulki, kubki, torby i długopisy. Dochód z turnieju i sprzedaży wejściówek zostanie przeznaczony na rehabilitację Tomasz Golloba, który uległ poważnemu wypadkowi 15 miesięcy temu.

wb

 

Wojciech Bielawa

Wojciech Bielawa Autor

Redaktor prowadzący