Dariusz W.: Jestem niewinny, to żona pobiła Oliwkę!

Wojciech Bielawa | 1 cze 2017 W czwartek (1 czerwca) przed Sądem Okręgowym rozpoczął się proces Dariusza W. Śledczy zarzucają mu, że 27 października 2016 roku dotkliwie pobił swoją 4-miesięczną córkę Oliwię. Oskarżony twierdzi, że jest niewinny i odpowiedzialność zrzuca na matkę dziecka.

W oczekiwaniu na obwodnicę

Wojciech Bielawa | 1 cze 2017 Bydgoszcz jest największym polskim miastem, które wciąż nie doczekało się obwodnicy. Sytuacja ulegnie diametralnej zmianie dopiero za 2,5 roku, kiedy do użytku zostanie oddana ekspresowa „piątka”.

Bydgoska opowieść znad rzeki

Magdalena Gill | 1 cze 2017 Jak rzeka wpłynęła na Bydgoszcz i mieszkających tu ludzi pokaże wystawa, przygotowana przez Muzeum Okręgowe na Wyspie Młyńskiej, w ramach wojewódzkiego projektu „Miasto – Ludzie – Rzeka”.

Premier wyznaczyła termin wyborów w Dobrczu

Wojciech Bielawa | 31 maj 2017 23 lipca odbędą się wybory uzupełniające do rady gminy Dobrcz - zarządziła Beata Szydło. Poprzednia rada została odwołana przez mieszkańców w wyniku referendum.

Będą dotacje dla mieszkańców na wymianę ogrzewania

Redaktor | 30 maj 2017 Miasto chce rozszerzyć program dofinansowania wymiany ogrzewania na ekologiczne dla tych osób, które utraciły możliwość wsparcia w związku z wycofaniem się rządu z programu Kawka III. O przyjęciu uchwały w tej sprawie zadecydują radni podczas jutrzejszej (31 maja) sesji Rady Miasta.